Millainen tuote on? Itse ostin tänään ja meinaan kokeilla,ennen ollut kokeilussa tuo herbival vai mikä onkaan ja ihan hyvä se on ollut..Onko kokemuksia sedoniumista?
Sedonium
7
11624
Vastaukset
- oliko
tehoa?
- DeadTired
Kokeilin joskus kun pidin taukoa nukahtamislääkkeistä. Ei ollut minkäänlaista apua nukahtamiseen/nukkumiseen ainakaan minulle, kuten ei mistään muustakaan reseptivapaasta tuotteesta.
- Sedonium Haisee
Ei mitään apua. Saattaa tulla vähän tokkurainen olo hetkeksi. Mutta sitten sitä taas herää valvomaan sujuvasti koko yön.
- Anonyymi
Vaikutusta oli mutta päinvastainen kuin odotettu. Hirvein valeriaanavalmiste jota olen kokeillut. Veteen uutettu kuivattu kasvi on jopa rentouttanut joskus mutta tätä paskaa ei voi suositella ahdistukseen tai unettomuuteen.
Menkää reippaasti hakemaan niitä toimivia bentsoja älkääkä turhaan tyytykö vähempään jos uni on pakko saada - Anonyymi
olen kuullut että kärsimyskukka/Passiflora on parempi mutta en itse tiedä....
- Anonyymi
Itsellä auttoi paljon. Olin juuri pari viikkoa olemattomilla unilla (2-3h per yö) apteekissa ehdottivat Sedoniumia ja heti ei auttanut kunnolla mutta parin yön jälkeen nukuin todella hyvin. Useasti riitti yksi tabletti kahden sijaan.
- Anonyymi
Valeriaanaa, edullista. Toimii hyvin ahdistukseen ja siten pelkotiloihin, ja siltä osin helpottaa toki nukahtamistakin; päälle melatoniinia siinä tapauksessa. Jos uniongelmansa ei liity ahdistukseen, pelkoon, ei siitä ole samaa hyötyä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1041542Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2201027- 124859
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29787Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42772- 8759
- 65736