Millainen tuote on? Itse ostin tänään ja meinaan kokeilla,ennen ollut kokeilussa tuo herbival vai mikä onkaan ja ihan hyvä se on ollut..Onko kokemuksia sedoniumista?
Sedonium
7
7581
Vastaukset
- oliko
tehoa?
- DeadTired
Kokeilin joskus kun pidin taukoa nukahtamislääkkeistä. Ei ollut minkäänlaista apua nukahtamiseen/nukkumiseen ainakaan minulle, kuten ei mistään muustakaan reseptivapaasta tuotteesta.
- Sedonium Haisee
Ei mitään apua. Saattaa tulla vähän tokkurainen olo hetkeksi. Mutta sitten sitä taas herää valvomaan sujuvasti koko yön.
- Anonyymi
Vaikutusta oli mutta päinvastainen kuin odotettu. Hirvein valeriaanavalmiste jota olen kokeillut. Veteen uutettu kuivattu kasvi on jopa rentouttanut joskus mutta tätä paskaa ei voi suositella ahdistukseen tai unettomuuteen.
Menkää reippaasti hakemaan niitä toimivia bentsoja älkääkä turhaan tyytykö vähempään jos uni on pakko saada - Anonyymi
olen kuullut että kärsimyskukka/Passiflora on parempi mutta en itse tiedä....
- Anonyymi
Itsellä auttoi paljon. Olin juuri pari viikkoa olemattomilla unilla (2-3h per yö) apteekissa ehdottivat Sedoniumia ja heti ei auttanut kunnolla mutta parin yön jälkeen nukuin todella hyvin. Useasti riitti yksi tabletti kahden sijaan.
- Anonyymi
Valeriaanaa, edullista. Toimii hyvin ahdistukseen ja siten pelkotiloihin, ja siltä osin helpottaa toki nukahtamistakin; päälle melatoniinia siinä tapauksessa. Jos uniongelmansa ei liity ahdistukseen, pelkoon, ei siitä ole samaa hyötyä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4533876Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181662- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991388Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 501266
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441059
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047