Sitteri

Vauvanhan voi laittaa sitteriin heti, eikö vaan? Nyt sitten katselin yhtä kirpparilla, jossa luki, että tarkoitettu käytettäväksi kunnes vauva osaa/pystyy istumaan, vaikka selkänojan sai ihan makuuasentoon. Tä?

Se onkin tiedossa, että lattialla ja sylissä oleilu on parasta vaaville, mutta joskus kotihommia tehdessä tuo sitteri varmaankin on ihan loistava apu.

Noviisi
3294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sitten vasta sitteriin, kunnes vauva osaa istua. Ei kai se niin mene!

Äänestä

2 viikkosen saa laittaa sitteriin ja sitten kun vauva osaa istua niin EI enää sitterissä oloa.

Äänestä

sitteriin noin 3.5kg painosta alkaen ja sitteristä riippuen pitää aina 8kg-13kg asti. Meillä on käytössä BabyBjörnin 1-2-3 jossa on kolme eri asentoa makuuasennosta istuma-asentoon. Pidettiin vauvaa ensin vähinten kallistuvassa asennossa ja sittemmin on nostettu ylemmäs. Oikein loistava keksintö ja paljon on helpottanut elämää, kun on saanut vauvan laskettua sitteriin esim kotitöitä tehdessä, suihkussa käydessä ja ompa lapsi istunut sitterissä kampaamossa, kun itse kävin hiukseni leikauttamassa. suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hakusessa olis juu... kirjoitti:

Vauvanhan voi laittaa sitteriin heti, eikö vaan? Nyt sitten katselin yhtä kirpparilla, jossa luki, että tarkoitettu käytettäväksi kunnes vauva osaa/pystyy istumaan, vaikka selkänojan sai ihan makuuasentoon. Tä?

Se onkin tiedossa, että lattialla ja sylissä oleilu on parasta vaaville, mutta joskus kotihommia tehdessä tuo sitteri varmaankin on ihan loistava apu.

Noviisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu