Ei koske Suomea! Uskokaa jo!

Ruotsi on ihan eri maailma ja toisella puolella maapalloa. Romahdus Ruotsissa ei todellakaan tarkoita että sama voisi ikinä tapahtua täällä Suomessa. Käyttäkää järkeänne nyt puhutaan SUOMEN asuntojen hinnoista.
3386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Totta kai ilmaista apua otetaan vastaan kun kerran sitä jaetaan. Onpas tässäkin taas uutinen!

    Anteeksi nyt vaan epäkorrektius, mutta ruokajonoissa monella suurin ongelma näyttää olevan ylipaino.

    Äänestä

Jos suomalaisten asuntojen hinnat eivät laske pian, ne siirtyvät ulkomaille.
Sitten on työpaikka Kiinassa ja kämppä Malmössä.

Ei kuule naurata yhtään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Velkaapina kirjoitti:

Ruotsi on ihan eri maailma ja toisella puolella maapalloa. Romahdus Ruotsissa ei todellakaan tarkoita että sama voisi ikinä tapahtua täällä Suomessa. Käyttäkää järkeänne nyt puhutaan SUOMEN asuntojen hinnoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu