siskokset

Voiko siskoksille antaa samat toiset nimet? Esim. Henna Tuulikki ja Anni Tuulikki.
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiedän tapauksia, joissa toiset nimet ovat samoja. Mm. näyttelijä Hennele Laurin pojat ovat Sami Juhani ja Tomi Juhani.

Äänestä

Erään ystäväni kaksostyttäret ovat Mervi-Maarit ja Tarja-Maarit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna kirjoitti:

Voiko siskoksille antaa samat toiset nimet? Esim. Henna Tuulikki ja Anni Tuulikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu