Niin tässäpä kysymys minua viisaammille tyypeille: tuleeko modeemin päälle jättämisestä laskua vaikka netti-yhteys on jo muuten katkaistu? Itelleni on käynyt just tää tilanne, ja mietin vaan että tuleeko mulle sit lisää laskuja... Toivottavasti tajusitte mitä ajan takaa ja vastatkaa pian!!!
kysymys...
-blondi-
6261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei tule jos olet katkaisuut yhteyden, pelkkä modeemin päällä ole ei haittaa.
Sinun kannattaa ehdottomasti soittaa puhelinyhtiöösi ja pyytää laittamaan ulkmomaanpuhelu esto päälle, jottei edes vahingossakaan yhteytesi pääse muodostumaan jonkun kalliin ulkomaan kautta, kuten helposti saattaa käydä etenkin seksi yms. sivuilla surffaillessasi.
ok, kiitos paljon. tää valaisi asiaa huomattavasti. jatkossa olen taas viisaampi..!
"netti-yhteys on jo muuten katkaistu"
Mitä sää tolloin teet..? Suljet selaimen.. vai jotain muuta ? :o)
kauan kun puhelinlinja on varattu, se maksaa.
no eka suljen selaimen/ikkunan ja sit näyttöön tulee "haluatko katkaista internet-yhteyden?" ja sit mä laitan OK... selkiskö?
>no eka suljen selaimen/ikkunan ja sit näyttöön tulee "haluatko katkaista internet-yhteyden?" ja sit mä laitan OK... selkiskö?<
-Nyt tuli selkeästi.
Puhelu katkeaa sillä sekunnilla kun klikkaat, Haluatko katkaista internet-yheyden, Kyllä-sanaa.