Ajetaan ripeästi liikennevaloissa jos on päiväsaika ja enemmän kuin yksi auto liikenteessä. Vältetään turhia ruuhkia ja köröttelyä. Nappi lautaan vaan heti kun vihreä syttyy.
Nimim: kerbyyn karpo
Nimim: kerbyyn karpo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vaan ei tahdo saada ymmärtämään tätä liikenne joustavuutta...
-ne on kyl mustasaarelaisia,ja muita maalaasia,jotka
liikenteessä nukkuu ja töpeksii...
Ei ole mitään että kaikki joustavat vain sinun vuoksi ja sinun ajotyylillesi. Jousta myös itse ja huomioi myös muut.
Kaikki eivät ole yhtä hyviä kuskeja ja vaativat enemmän reaktioaikaa liikenteessä. Kaikilla ei ehkä ole yhtä hyvä auto allaan eikä sillä voida lähteä kuin tykin suusta. Huomio ikäihmiset liikenteessä joita tulee liikenteeseen koko ajan enemmän ja enemmän.
"Aivojen käyttö liikenteessä on pakollista"
kaikilla ei ole pappa-betalar -autoja alla...
sit kairataan oma naama irti tuulilasista.Kun turvavöitähän ei kukaan vaasassa käytä.No ensiapulaukusta siteet naamaan ja matka jatkuu.Jos se oma romu nyt, sattuu enää mihinkään liikkumaan.
T: team ahma
:) .