Nousujulistuksia

Oma usko ikuiseen nousuun.Muuta faktaa ei juuri nyt löydykkään.Tai ehkä sittenkin?Tuhnu,läski isäntä,vuokrat nousee,perintä,suonikas,jne!Tässä nousukas faktat.
12725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • riitä mihinkään. Sub-prime -räjähdyksen lievyys suomessa on jo tiedetty. Nyt saadaan säteilyä ihan muista tekijöistä, niinkuin ehkä tiedätkin.

    Äänestä

  • valitettavasti kirjoitti:

    riitä mihinkään. Sub-prime -räjähdyksen lievyys suomessa on jo tiedetty. Nyt saadaan säteilyä ihan muista tekijöistä, niinkuin ehkä tiedätkin.

    Fooliohattu vaan päähän niin ei säteily haittaa!

    Äänestä

7vuoden aikana olleita romahdus "faktoja" joista yksikään ei ole toteutunut!

Äänestä
  • Mitenkäs jotkut aiempina vuosina heitetyt romahdusennusteet vaikuttavat siihen rommaako nyt?

    Äänestä

  • kuplapoks kirjoitti:

    Mitenkäs jotkut aiempina vuosina heitetyt romahdusennusteet vaikuttavat siihen rommaako nyt?

    Joten haluan sinun analysoivan entiset tilanteet, niin voidaan sitten spekuloida paskaa tämän "uuden" tilanteen yllä.

    Äänestä

  • näy tilastoissa... kirjoitti:

    Joten haluan sinun analysoivan entiset tilanteet, niin voidaan sitten spekuloida paskaa tämän "uuden" tilanteen yllä.

    Edelleenkään et kertonut, miten nämä yksittäisten henkilöiden taannoin antamat rommausennustukset vaikuttavat siihen, rommaako nyt.

    Tilastoja julkaistaan Suomessa harmillisen harvaan tahtiin, joten joudut vielä hetken odottamaan.

    Äänestä

  • kuplapoks kirjoitti:

    Mitenkäs jotkut aiempina vuosina heitetyt romahdusennusteet vaikuttavat siihen rommaako nyt?

    Niin vuokraisännät nostavat vuokrahintoja sillä kun pankkikorot on korkealla ei vuokralaisilla ole mahdollisuutta omaan asuntoon ;) Tää on sellainen elämän oravanpyörä josta ei ole poispääsyä.

    Äänestä

on kyllä sinun oma keksintösi ja toistelet sitä täällä muiden sanomana päivästä toiseen. Elävässä elämässä on muitakin vaihtoehtoja kuin rommaus ja ikuinen nousu.

Esimerkkeinä vaikkapa tasaantuminen, loiva lasku, loiva nousu.

Ymmärräm toki, että sinulle 2002 myyneelle maailma näyttää kovin mustavalkoiselta. Mutta yritä unohtaa vanhat virheet.

Äänestä

On se, että rahaa on lompsassa niin paljon ettei p-kalle taivu.
Meen tässä ostamaan jotain.

Äänestä
  • mitä meinasit ostaa. Huomenna sen voi saada halvemmalla tai sitten ei.

    Äänestä

  • ostamatta se kirjoitti:

    mitä meinasit ostaa. Huomenna sen voi saada halvemmalla tai sitten ei.

    Jos mä nään jotain kivaa niin mä ostan sen.
    Yhen kiinteistön hintaheilahtelut eivät oleellisesti mun tilipussiin vaikuta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuulareiden faktat kirjoitti:

Oma usko ikuiseen nousuun.Muuta faktaa ei juuri nyt löydykkään.Tai ehkä sittenkin?Tuhnu,läski isäntä,vuokrat nousee,perintä,suonikas,jne!Tässä nousukas faktat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu