Onko

punaiset nenät. Tänään on nenäpäivä, saa olla virallisesti punainen nenä
4181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sen verran on nuha ja muutakin että nenä ja sen lisäksi vielä silmätkin helottavat punaisina.

Äänestä

nenään vai nenästä?

Äänestä

en ole ehtinyt käymään alkossa. Lupaan illasta tenuttaa entistäkin enemmän.

Äänestä

ihan alvaria.Lisäksi on tämä ikuinen halloween-naamari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikilla jo kirjoitti:

punaiset nenät. Tänään on nenäpäivä, saa olla virallisesti punainen nenä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu