Suomessa hommissa (mahd. raksalla yms. rahakkaissa ruumiillisissa hommissa) paljon PUOLALAISIA MIEHIÄ. Naapuririvarissa asustellu ainakinn puol vuotta 4 TODELLA KOMEETA UROSTA. Iät n 26 -32. En oo nähny niillä naista. ja ne on neljästään (joskus joku maanmies kä kylässä). KOMISTUKSET SAI S KENET TAHANSA.
Mitä luulette jos ne on ollu pitkään puutteessa oisko mulla hyvännäkösellä miehellä mahiksiii???
Mitä luulette jos ne on ollu pitkään puutteessa oisko mulla hyvännäkösellä miehellä mahiksiii???
Vastaukset 3
Vanhimmat
ootko varma, että ovat puolalaisia, etteivät olisi venäläisisä tai virolaisia ? Niitä on paljon rakennushommissa Suomessa.
Varmasti on mahiksia. Kerran istuskelimme yhden kaverin kanssa ja joimme olutta yhden raksan vieressa illalla ja jotkut virolaiset kuljeskelivat parakissa edestakaisin ja katselivat pitkaan meita. Tama tapahtui pikkukaupungissa ihan silloin joskus Jeltsinin kauden alussa. Kuinka joku hyvannakoinen voi epailla mahiksiaan? Minulla on sellainen nappituntuma, ettei hyvannakoista voi torjua. Ei ainakaan ne suutu sellaiselle. Mutta sanoisin, etta ne voi haveta toisiaan. Eli koita ottaa yksi niista juttusille ensin.
Mä oon syvästi hulissani, että kun ne KOMISTUKSET on asuneet siellä lähes vuoden. 4 tosikomeeta karjua. yhtään femakkoo en oo nähny, joten vuosi puutteessa. Mä haluisin - ON IHAN "VELVOLLISUUS" antaa "kaikkeni" niille!!!!! Ei tarttis sitte olla "syyllisyyden tunnossa" ja miettiä, että komistuksen ON PUUTTEESSA!