...Koskelan esikuva Linnan "tuntemattomassa" on Jarkon sukua? Jos tarkkaan miettii, niin samaa luonnetta on Koskelassa ja Jarkossa! Koskela kiehahti upseerien juhlissa yhdenlaiseen naputukseen ja Jarkko toisissa juhlissa toisenlaiseen.
Tiesittekö, että
vänrikki
2172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
viikko sitte Seinäjoel. Eikä sille varmaan mitään voi, jos joskus keittää yli jonku asenne.
Kiehahdus oli aika ymmärrettävää. Takana sikaraskas viikko, jonka Jarkko veti äärirajoilla aina sairastumiseen saakka. Pinna tiukalla, terveys reistailee ja pohjalainen sisu ei anna myöten höllentää tuumaakaan.
BB vastuuttaa Jarkon säännöllisesti Kadin toilailuista, kun muista ei siihen ole. Sekin varmaan rassaa, vaikka ei ehkä sitä arvaakaan. On aika rankkaa pitää huolta aikuisesta känniläisestä. KUn ohessa vielä naputtaa/raakkuu kaksi kovaäänistä ämmää, ei mikään ihme, että pinna pamahtaa.
Vaan olipa miestä nöyrtyä myöntämään typeryytensä. Hieno hetki Piian kanssa, luulenpa, että Piiakin vihdoin ymmärsi Jarkon vahvuuden. Vaikka siitähän ne kiistat lähtevät, Piia haluaisi olla se pomo, joka Jarkosta on luontaisesti ryhmälle muodostunut.