lapset

Onko kenellekkään käyny samanlailla? Mulla synty pariskunnalle tyttölapsi, syöttelin yms sitä kolme päivää ja kun se piti kasvaa isommaksi tulikin tilalle uusi kehto. Lisäksi tekstilaatikko, jossa annetaan lapselle nimi "Onneksi olkoon jne...". Uusi lapsi oli sitten poika.
Onko mulla kohtalotovereita :)
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mä halusin vauvankehdost eroon ja delettasin sen..
tilalle tuli uus kehto >:(
toiseksi yhen vauvan vanhemmat räääkkäs sitä
kun suojeluviranomaiset tuli ja vei sen tilalle
tuli tyhjästä uus kehto ja siin luki et se on poikavauva (ensin se oli tyttö)
>:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S-tara kirjoitti:

Onko kenellekkään käyny samanlailla? Mulla synty pariskunnalle tyttölapsi, syöttelin yms sitä kolme päivää ja kun se piti kasvaa isommaksi tulikin tilalle uusi kehto. Lisäksi tekstilaatikko, jossa annetaan lapselle nimi "Onneksi olkoon jne...". Uusi lapsi oli sitten poika.
Onko mulla kohtalotovereita :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu