TTV näkyvyys (YLE)

Onkos muilla ollut eilen/tänään ongelmia YLEN kanavien kanssa Tampereen tietoverkon kaapelissa?
MTV# ja Nelosen kanavat näkyy hyvin.
3334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

TTV:n verkossahan on jatkuvasti kuvan pysähtymisiä 2-5 sek ja ääni eri tahdissa kuin suun liikkeet. Samoin tekstitys puuttuu välillä. Se on normaalia arkea TTV:ssä.

Tämän korjaamiseksi koko TTV lopetetaan ja tilalle tulee "kuuluisa" ELISA vuoden alusta.

Äänestä
  • Vain TTV:n kanavakauppa lopetetaan, ei koko taloa.

    Äänestä

Ainakaan analogisessa ei ollut mitään ongelmia. Digissä ehkä, mutta ei ole omaa tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herbes kirjoitti:

Onkos muilla ollut eilen/tänään ongelmia YLEN kanavien kanssa Tampereen tietoverkon kaapelissa?
MTV# ja Nelosen kanavat näkyy hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu