Kun hd on tallissa, se vaikuttaa hyvältä pyörältä.
-kun sillä ajaa, on se aika pliisu.
-Eli mielikuvilla ja toiveilla tässä eletään ...
-kun sillä ajaa, on se aika pliisu.
-Eli mielikuvilla ja toiveilla tässä eletään ...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
hiton osaava markkinointi puree !
Moni uskoo siihen markkina-sanomaan, kuin jumalan sanaan.
Tää on oikeesti kuin uskonto. Tallilla suoritetaan jumalanapalvelusta. Kultainen lehmä on toi hd.
Mielikuvamarkkinointi on onnistunut täysin.
Markkinointitekniikka on lainattu uskonnoista.
-Menet hihhulina mukaan ja olet osa meitä.
MC jokujoku, jäsen.
mutta moottoreiden kanssa koko ikänsä pelleileenä, ei mene tuollaiseen halpaan. ;-)
on jo se 15 vuotta?
mielipiteenäni sanoa että japsi tallissa ei vaikuta hyvältä pyörältä, eikä se muuten muutu vaikka lähtisi liikenteeseenkin.
Totuushan on se että kukaan hd-henkilö ei omassa mielessään kiellä sitä etteikö japsipyörät olisi ajettavuudeltaan huipuluokkaa. Mutta se on toinen asia mitä suusta ulos päästetään ja siihen vaikuttaa enemmän ympäröivä yhteisö.
Ei ihmiset kaipaa vapautta, vaan jotain joukkoa, jota voi sitten seurata aasina.....
Kumma juttu kun makuasioista pitää kiistellä.
Ajakoon kuka tahansa millä haluaa ja antaa muiden ajaa omillaan.
Kateeelliset potkii ja moittii toisten pyöriä.
Itellä tallissa pyöriä jo ilmansuunnasta ja kaikki hyviä tai huonoja.
Ajelua fiilisten mukaan ei mun tartte mennä haukkuun muitten mopoja.
Harva es kunnolla kokeillu niitä mitä haukkuu kuhan on vaan kateellinen.
Ja totuushan on et mitä vanhempi sitä parempi peli........
12 kesää takana Harrikoiden selässä. Olen kokeillut myös muutamia japsi-choppereitä, enkä kyllä ole lyötänyt niistä sitä "mahdottoman paljon parempaa ajettavuutta".
Vai pitäisikö verrata jotain Hayabusaa vaikka FatBoyhin? Miksi?
Siis miksi verratakkaan kyykkyä kustomiin ja japsi kustomitkin sopii toisille...'
Ja kait Honda suht suoraa antanut ymmärtää et shadowi on HD kopio..
No kukas paskaa kopiois:)))
Mut kait joku niinin väittää tehtävän.
Konepyöräilyssä pitää olla rokkenrollia. Vain apokalyptinen moottorin pauke ja tärinä saa ajamiseen rokkenrollia. Varmasti Hayabusalla voi kantata mihin tahansa mutkaan vaikka mitenkä kovaa ilmeenkään värähtämättä, niin jotain siitä puuttuu.
Mulle syntyy selvä mielikuva hd-pyöristä ja hd-baikkereista.
-se kuva on se sama, joka on village people sivuilla.
-Se kuva on se sama, kuin blue öyster baarin tango-tanseissa ( poliisi-opisto elokuvar )
-Se mielikuva on se sama, jota tom of finland aikoinaan viljeli.
Siksi en ymmärrä, miksi siinä mielikuvassa olisi jotain tavoiteltavaa !!!
Enemmän jonkin mies- miehlle-ryhmän puuhia,, blue öyster baarissa.
Joka on huvittavaa ..... ja pervoa ....
löytämään seuraa tältä palstalta harrikka miehistä.
Eli ihan turhaan spämmäät tuota samaa paskaa joka päivä näille sivuille. Voit kirjoitella tonne seksi sivuille mieltymyksistäsi perätuupparina.
Taitaa noi hd-miehet olla sellaisia kaappi-hiipareita.
Onko kiva antaa mielikuva perätuupparista ??
Onhan se niin kivaa ja kellettyä ,, että ,,,
Mistä se johtuu, että en ymmärrä edellistä viestiä. Harrikkaa olen ajanut vuosia ja veneessäni on 70 hv perätuuppari. Kaappeja on kämpillä ja mökillä.
Siis nykyäänhän homous ei ole kiellettyä vaan jopa muodikasta, joten voit rauhassa tulla esiintyyn omana itsenäsi tänne foorumeille.
Ei sinua homouden takia syrjitä.
Lisäksi Hummeri on päivän kulkuneuvo alan miehille kuten Sillä silmälläkin jutuissa kuulemma kulkevat Kromi-Hummerilla
HD on jo jäänyt muodista niissä piireissä, nyt vaan uudet HD on kaiken maailman juppien keräilyesineitä...
Osta itselles kunnon Citymaasturi niin saat miestä varmemmin kuin täältä anomalla...
äiti varotteli meitä kakaroita menemästä yhden vanhan puutalon lähettyville.Se oli jonkun moottoripyöräjengin kokoontumispaikka.Siinä talossa oli aina verhotkin ikkunan edessä.Kaikki vanhemmat käski sekä pikkupoikiaan että pikkulikkojaan kiertään sen talon kaukaa.Se oli yli kolkyt vuotta sitten.Meitä pikkupoikia kuitenkin kiinnosti ne pyörät mitä siellä pihassa oli,mutta koskaan ei menty ihan läheltä katsoon,kun ei uskallettu.Nykyäänhän harrikoita ei enää näe vanhojen,hämäräperäisten,purkutuomiolla olevien,puutalojen pihoissa.Jos harrikoita haluaa ihailla,niin kannattaa ajella Kauniaisiin,sinne ökyrikkaiden asuma-alueelle tai jonkun golfkentän parkkipaikalle.
Juu hyviä neuvoja antoi, mutta kyllä niitä vanhoja pyöriä on vieläkin vanhojen puutalojen pihalla ainakin mulla:)
Ne vanhat pyörät on niitä oikeita joten antaa ökyjen ajaa näillä uusilla tietsikkamopoilla ihan rauhassa...
Olet mitä ilmeisimmin noiden kuvien tuntija/innokas seuraaja. Sinunlaisillesi on oma keskustelupalsta, joten mene sinne, niin saat vastakaikua rakkaudellesi