DVD-ELOKUVA.

Kuinka pitkä elokuva mahtuu kaksipuoliseen DVD-levylle?
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

240 minuuttia eli 4 tuntia pitkä elokuva. Tai sitten siihen mahtuu 8 kpl n 1 gigaista leffaa tai sitten siihen mahtuu 1 normaali kaupasta ostettu dvd-elokuva lisukkeineen tai sitten siihen menee niitä niin monta kuin saat mahtumaan, valitse itse.

Äänestä

Videokuvaa kompressoidaan ja siitä riippuu kuinka paljon tilaa video vie.

Mulla on pisimmillään jotain kolme ja puoli tuntia yksikerroslevyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys. kirjoitti:

Kuinka pitkä elokuva mahtuu kaksipuoliseen DVD-levylle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu