Stereo kaiuttimet

Onko olemassa semmosta adapteria jolla saisi tavalliset stereoiden kaiuttimet liitettyä kannettavaan tietokoneeseen? Ja jos on ni mistä semmosia saa?
2436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarvita.
Ihan tavallinen stereovahvistin missä on
"aux-in" tai "line-in" liitäntä käy.
Eli lähes mikä tahansa.

Äänestä

Joo , siis selvennys : et voi kytkeä tavallisia koti/auto kaiuttimia tietsikaan. Ilman vahvistinta.
Tarviit siihen väliin vahvistimen TAI sit hankit kajarit joissa on vahvistin mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuB kirjoitti:

Onko olemassa semmosta adapteria jolla saisi tavalliset stereoiden kaiuttimet liitettyä kannettavaan tietokoneeseen? Ja jos on ni mistä semmosia saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu