Onko kenelläkään tällaista kokemusta?
Olen tehnyt ovulaatio testejä jo neljä kuukautta ja niiden mukaan mulla ei ole ikinä ovulaatiota... Kuukautiset on ihan säänölliset ja yksi lapsi jo on (5v). Minullakin ikää on vasta 25v.
Olen tehnyt ovulaatio testejä jo neljä kuukautta ja niiden mukaan mulla ei ole ikinä ovulaatiota... Kuukautiset on ihan säänölliset ja yksi lapsi jo on (5v). Minullakin ikää on vasta 25v.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla oli sama tilanne.1,5v yritettiin raskautta ja ja yritin pongailla ovista mutta ei tärpänny.Verikokeissa kesällä sit kävi ilmi että en ovuloi varmaankaan ollenkaan.Mulla entisestä liitosta kanssa 5v muksu joka tuli ihan vahingossa ekassa kierrossa.Mäkin vasta 24 ja nyt ollaan hoidossa ja eka puregon-pregnyl piikittely takana ja piinaillaan että oisko tärpänny=)
käyny verikokeis, ultras ja gynel mut kaikki on kuulemma kunnos. Et en sit tiiä et kui ei testeis näy ovulaatiota.
sit on kyllä outoa jos verikokeeskin kaikki ok mut omilla testeillä ei näy.oot testaillu monena kertana kuussa sit?mun kaverilla tulee ovis kuulemma tosi myöhään..ja se vaan yritti bongailla kierron puolivälis aina eikä tärppiny.
kävin yksityisellä ja kävi ilmi etten ovuloi ollenkaan, nyt mies menee tutkimuksiin että siellä kaik ok, ikää mulla on jo 32 ja ekaa tässä koetetaan kovasti saada alulle..kuukautiset tulee ihan normisti(26-29) elikkä meillekkin hoidot..tohon ovikseen kuulemma vaikuttaa lihavuus, stressi..