tallennuskansion määritys

miksi kun lataa jotain niin tulee vain se ikkuna jossa on "tallenna", ja kun hyväksyy niin se menee automaattisesti työpöydälle. haluan että voin määrittää joka kerta erikseen minne tiedosto menee!
2319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

laita asetuksissa täppiä kohtaan kysy aina tiedoston tallennuskansio ?

Äänestä

>Työkalut
>Asetukset
>Yleiset
Täppi "Kysy aina tiedoston tallennuskansio"

Tuollahan sen pitäisi onnistua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi ei kysy?!?!? kirjoitti:

miksi kun lataa jotain niin tulee vain se ikkuna jossa on "tallenna", ja kun hyväksyy niin se menee automaattisesti työpöydälle. haluan että voin määrittää joka kerta erikseen minne tiedosto menee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu