Vähän jännittää tuo Levin maailmancupin kohtalo. Kisat pitäisi olla kahden viikon kuluttua ja levillä ei tällä hetkellä ole lunta yhtään. Onko kellään tietoa kauanko kestää että rinne saadaan kisa kuntoon sitten kun lunta pystytään tykittämään? Milloin tykitys ylipäätään voidaan aloittaa... tarvitaanko pakkasta vai riittääkö pari plus astetta?
Levin maailmancup
4
661
Vastaukset
- palanteri
Ruka on kisojen varapaikka ja nyt näyttää siltä, että Levi ei voi järjestää kisoja lumenpuutteen vuoksi.
Rukalla on kuitenkin kaikki valmista kisoja varten, ja pujottelukepitkin on jo asennettu rinteeseen.
http://www.ruka.fi/webbikamerat/- Vuoden vitsikisan voittajak...
RUKAN PULKKAMÄISSÄ EI NYT AINAKAAN VOI JÄRJESTÄÄ MITÄÄN KISOJA,RINTEET LYHYITÄ PASKOJA!
JOHAN KILPAILIJAT KATSOISIVAT RINTEESEEN JA LÄHTISIVÄT HETI POIS!
- ..2-3 päivää..
..tai niin ainakin ilmoittivat..
- Anonyymi
On noista vuosista jo kauan. Tässä tilannetietoa Levin maailmancup -tapahtumasta vuonna 2025 https://www.levinyt.fi/artikkeli/world-cup-levi-tuo-maailmantahdet-tunturiin-ja-kaynnistaa-pujottelun-olympiavuoden
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain20411444Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13510876Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2346232Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1885045Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313496- 1723485
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402343Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3031886Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov91734Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161644