Kadin suuvesi

Mistä te tiedätte että siinä oli alkoholi,kertokaa minulle.Minun suuvedessä ei ainakaan ole alkoholia.Te olette aina niin varmoja asiasta.Teette aina omia johtopäätöksiä ennen kun tiedätte totuus.Kadi on Kadi hullunhauska ihminen,ei se nyt niin kamalan vakava asia on.
9805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

alkoholillisiä suuvesiä ja tuotanto kun ei tiennyt että tollanen alkoholisti tulee taloon niin ne sinisilmäsenä ottivät sitä mikä sisältää alkoholia!

Äänestä

Se eukko on sen verran aikaa ollut talossa, että se on ehtinyt tutkia, onko niissä suuvesissä alkoholia. Täytyy olla aika pulimummo, kun juo suuvedet. Tuotannon pitäisi tälläisessä tapauksessa ehdottomasti poistaa kyseinen henkilö talosta. Timo oli montakertaa hauskempi ja oli rehellinen suomalainen mies. Olisin todellakin toivonut, että timo olisi jäänyt.

Äänestä
  • Voi herrajumala,tuotanto ja tuotanto,voi vitsi ,tosikkoja koko konkkaronkka,ei Kadilla varmasti ollut tarkoitus,tai se ei ymmärtänyt että siinä oli alkoholia."tuotanto"voi että

    Äänestä

  • Timo-jutusta. Enemmistö ei hänestä pitänyt, sillä siisti. Hän käytti muita pelinappuloina "viihdyttäessään" sinunkaltaisiasi, menemällä esim. ihan kiinni tai päälle, halusi toinen tai ei. Joutava tyyppi. Kadi pistää vain itsensä likoon, ei tosin hänkään ole suosikkini, se oli Maxine.

    Äänestä

  • päästä yli tosta kirjoitti:

    Timo-jutusta. Enemmistö ei hänestä pitänyt, sillä siisti. Hän käytti muita pelinappuloina "viihdyttäessään" sinunkaltaisiasi, menemällä esim. ihan kiinni tai päälle, halusi toinen tai ei. Joutava tyyppi. Kadi pistää vain itsensä likoon, ei tosin hänkään ole suosikkini, se oli Maxine.

    Valittettavasti e voinnut sietää Timoa,Timolla ei ollut suuveden kanssa mitän tekemistä.Nyt oli puhetta Kadin suuvesihommasta.KADI on silti minun suosikki ja piste.

    Äänestä

  • ÄLÄ vitsi() kirjoitti:

    Voi herrajumala,tuotanto ja tuotanto,voi vitsi ,tosikkoja koko konkkaronkka,ei Kadilla varmasti ollut tarkoitus,tai se ei ymmärtänyt että siinä oli alkoholia."tuotanto"voi että

    http://www.youtube.com/watch?v=G2S0aXzuj8g

    Kadi kertoo miten huomasi asian silloin aikaisemmalla kerralla kun tuotteet kerättiin.

    Äänestä

Eihän hammastahnassakaan ole
Sen olen tiennyt, että kasvovesissä ja partavesissä alkoholia on.

Äänestä
  • ei ymmärrä, että Kadi pelleili, vähän ärsytti BB:tä. Hänhän oli juuri juonut 0.5 tölkin olutta, ei ollut tarvis juoda lisää. Voi olla niinkin, ettei halunnut ärsyttää "ystäväänsä" Suvia oluenhajulla. Ja vielä yks juttu teille kaikista tyhmimmille; Kadi tiesi olevansa BB:n katseen alla, oli just saanut pari käskyä mennä nukkumaan.

    Äänestä

Mä ajattelin heti et se vaan yrittää saada kaljan maun pois suusta, ettei Suvi huomaa, et se on käyny kaljakaapilla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


quulo kirjoitti:

Mistä te tiedätte että siinä oli alkoholi,kertokaa minulle.Minun suuvedessä ei ainakaan ole alkoholia.Te olette aina niin varmoja asiasta.Teette aina omia johtopäätöksiä ennen kun tiedätte totuus.Kadi on Kadi hullunhauska ihminen,ei se nyt niin kamalan vakava asia on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu