Löytyyköhän mistään Internet Explorer6 ohjelmaa täydellisenä rompulla tai ladattavana netistä. Ongelmana on se että koneessani on ollut Explorer 5.5, jonka poistin tilanpuutteen takia tilapäisesti. Kun nyt yritän uudelleen asentaa IE 5.5 käynnistyy asennusohjelma ja on asentavinaan IE:n ja käskee sammuttaa koneen tavanomaiseen tapaan. Uudelleen käynnistyksen jälkeen IE:tä ei kuitenkaan löydy koneelta. Ajattelin että IE 6:n asentaminen poistaisi ongelman. Koneen muistiin jää ilmeisesti jälki IE5.5 stä aiheuttaen kyseisen ongelman. Jos IE6 ei ole saatavissa tai sen asentaminen ei korjaisi ongelmaan niin miten poistaa kaikki IE5.5 jäljet koneesta. Nestistä kylläkin saisi ladattua IE 6:n mutta kun koneella, missä ongelma on, ei pääsäse nettiin selaimen puuttuessa.
Internet Explorer ongelma
artsi
4213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Järki hoi, älä jätä!
Asenna Windows uudestaan, tuskin saat sitä toimivaan muuten alkuunkaan ja jos on tilanpuutetta hanki isompi kovis tai toinen kaveriksi vierelle!
Ja onhan noita muitakin selaimia; kuten Opera, Nescape tai Mozilla, muutaman mainitakseni. Toiseksi katso jos jossain alan lehdessä seuraa mukana cd-romppu joka sisältää useamman selaimen.
Hae jostain ilmainen internet liittymä CD. Niissä tulee mukana IE6 ja muuta.
Kompuutteri kaikille lehden mukana tulevalla rompulla on
Kiitti vaan vinkeistä. Tilaamalla Microsoftista olisi kestänyt 2-3 viikkoa saada IE6 romppu. Kipasin kirjakauppaan ja ostin ruotsalaisen PC hemma lehden, jossa oli uusimmat selaimet sisältävä romppu. IE6 asentui ilman ongelmia ja hyvin toimii