Pikku G on aivan ihana!! se oli suoraslähetykses Summeri ohjelmas. Se on niiiin söpö ja ihana! sen biiseis on aivan älyttömän hyvät sanat ja sillä on ihana ääni, Pikku G oon täydellinen ja paras räppäri koko maailmas. Siis tää on vaan mun mielipide.. ja vaikka tää ei kuulukkaan Keho ostastolle, nii iha sama. Parhaat Pikku G:n biisit on mun mielestä Romeo ja Julia ja Shalala!!!
Pikku G
Fani
301700
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
..siksi menenkin hakemaan juotavaa.
Voi ziisuz... Ooks alle vai ALLE 12v???
niin oon yli 12.
Koska pikku g on maikkarin chatissa?
Pikku G(ay) ja Iso G(ay) kera hilpeitten pilliveikkojen Keravan esson takapihalla ensi lauantaina!!! IIstsaid, weeestsaid, jou jou, koripallo!
RÄJÄHDYSVAARA! Mun lökäpökät on tulessa!
Ja juuri kun luulin ettei suomiräp enää kykenisi ärsyttämään enempää, tulee joku miespuolinen pissis, pikku g nimeltään ja muistuttaa että vieläkin paskempaa räppiä _voi_ tehdä.
Niin, ja tämä on MINUN mielipiteeni.
Aight.
SIELUNTOVERI.
Onneksi en ole koskaan kuullut yhtäkään tämän Pikku FaGin kappaletta, enkä toivottavasti tule koskaan kuulemaankaan.
Herranjestas mihin pystyvät. Ehdotan, että lähetätte faksin amerikkaan ja kehotatte, että laittakaa tekin siellä esipuberteetissa oleva pentu kirjoittamaan "cooleja" räppejä ja hienoa "flowia", paskat housussa ja katu-uskottavuutta lisäävä kaulakoru kaulassa. Takuumenestys $$$.
Mutta mikäs siinä, kun paska myy. Vikahan ei ole henkilössä, joka sitä paskaa myy, vaan siinä, joka sitä ostaa.
Eli en minä ainakaan.
13-vuotiaat pissisteinit kuuntelee pikku gelatiinia pöksyt märkänä. Eiköhän tuokin ilmiö katoa hyvin äkkiä, kun kyseessä olevat pissisteinit kasvavat teiniäiti-ikään (16vee).
Mistään katu-uskottavuudesta kun ei voi puhua samassa lauseessa pikku gelatiinin kanssa. Tyypillinen "anttila-hoppari", joita on 20 tusinassa. Vaan mitäpä kekseliäs levy-yhtiön tuottaja ei koittaisi myydä idolinkipeille tyhmille pennuille. Kuten osuvasti pistit, ei se ole tyhmä joka myy, vaan se joka ostaa.
Kyllähän esimerkiksi suomalainen poikabändi XL5 pysyi jonkin aikaa pinnalla tossa yhdeksänkymmentäluvun puolessavälissä. Miksei sitten joku ensimmäisiä finnejään odottava lökäpöksy. Eiköhän ne pikku gelatiinin debyyttilevyt löydy puolenvuoden päästä automarkettien alehäkeistä. Sieltä eurohumpan ja tomaattiketsuppilaulujen seasta.
oo kuullu yhtään Pikku G:n biisiä, niin ethän sä voi sanoo et se on huono :D
mee suomi24 pääsivulle ja sielt alhaalta IRC-galleria, mee sinne ja sit sieltä haku ja laita nickiin nimi: genetic. se on Pikku G:n... kanttii käydä kattoon!!!;)
Joo munki mielestä se on niinku tosi ihana. :D haaa.
t. Nainen-22v
Lilla G är so söt!!! Jag tycker mycket om Lilla G, alla pojkar här i Sverige tycker mycket om Lilla G!!!
Nyt vittu pää kiinni kaikki pikku g:n haukkujat!!! Siitä söpömpää ja parempaa räppärii saa hakemalla hakee!! Taidatte olla vaan kateellisia kun joku jo nuorena ( 16weenä ) tekee jotain aikaiseks elämässään!! Mutta jokasellahan on omat mielipiteensä, joten mä en voi teitä kieltääkkään haukkumasta! x)
Mä oon 14wee en mikään "pissisteini" oo!! Pissisteinit teil on perseessänne!! *wirn*
Pissiliisa niin tohkeissaan!
Pikku geen söpöyteen en ota kantaa, mutta parempia räppäreitä löydän niin, niin, niin, niin, niin paljon.
Tiedätkös pissis, en voisi olla pienelle geelle kateellinen vaikka yrittäisin. Kuinka kukaan voi olla kateellinen teinipojalle jonka "taitelijanimi" on pikku g, joka räppää _suomeksi_ ja joka on alle 14-vuotiaitten tyttöjen idoli?
Mutta on pikku geestä jotain hyötyäkin: ei sen lauluja/musavideota voi katsoa ilman että alkaa naurattamaan ihan helvetisti. Ihan tosissaanko se sitä juttuaan tekee?
Naiset o söpöi ku ne suuttuu... Meiän Pikku Milla taitaa olla vielä sinappikone-iässä kun Pikku geitä niin puolustelee. Se on niin säälittävä pikkupoika, et huh huh! Semmost tissiposkea ei oikeesti jaksa! Jaa et se o saanu aikaseks elämäs... Joo-o. Mikrofonii heittää jotai paskaa läppää! Toiset tekee jotai kunno työtä!
Kuules mikälie kovernementti...mietippä mitä itse olet saanut aikaan tuon ikäisenä?? Niin et yhtään mitään!x)Joten leipäläpi umpee...ja korvat auki, ja kuuntele pikku g:n biisei... Ni tiiät miks me "teinimuijat" pidetään siitä!
Ja sulle max vai että oon sinappi-kone iässä!! hehhheh..:D Kuules jäbä mä oon sen ajan jo ohittanu kaaaaun aikaa sitten ;D Ja mitä siihen tulee, että se ois säälittävä ni voi tsiisus..Kukapa se tässä mahtaa olla säälittävä?!? Se on iiihana räppäri! Ja vaikka kuinka sitä haukkuisitte ei se siitä miksikään muutu :) Toi oli nyt vaan mun mielipide....
Tunnetko minut? Tiedätkö mitä olen pienen geen ikäisenä saavuttanut? Et tiedä, joten ehkäpä sinun kannattaisi hieman hillitä kommenttejasi.
Ja mitä tulee pienen geen saavutuksiin. Niin, mihin saavutuksiin? Mitä saavutuksia pikku geellä on? Lukeeko 50 vuoden päästä suomalaisen musiikin historiaa käsittelevien kirjojen sivuilla että pikku g oli merkittävä musiikillinen vaikuttaja?
Kuinka monta kultalevyä pikku geellä on? Se olisi luettavissa saavutukseksi. Eli kysynpä vielä kerran: Mitkä saavutukset? Suuren seikkailun kilpailijoistakin tulee suurempia julkkiksia kuin pikku geestä, eikä suuren seikkailun kilpailijoiden tarvitse edes nolata itseään "räppäämällä".
Ei tarvitse kuunnella pikku geetä, ei todellakaan. Miksikö? Siksi ettei pikku geellä ole mitään annettavaa minulle. Kuten olen jo todennut, pikku gee on yhdentekevä tusinaräppäri, joka ei kykene millään tavoin muokkaamaan käsitystäni elämästä. Pikku g on pelkkä levy-yhtiön luoma tuote, kuten gimmel sun muut nykypäivän suurimmat "hittituotteet".
Jos tietäisin mikä teidät pikkupillut saa innostumaan, tottakai tekisin rahaa sillä tiedolla. Ryhtyisin levytuottajaksi ja pistäisin markkinoille tasaiseen tahtiin uusia pikku räppääjiä ja poikabändejä. Rahat pois-mentaliteetilla.
Pikku g on nimenomaan räppäri, vielä tarkennettuna suomiräppäri. Pikku g ei ole rap-artisti sanan varsinaisessa merkityksessä.
Enkä minä tässä välitä hevonvitun vertaa siitä vaikka sun mielestä pikku g olisi kaikkien orien äiti, isä ja kumminkaima. En ole sinun mielipidettäsi muuttamassakaan.
Nauran vain sulle ja kaltaisilles, kuten pikku geekin nauraa matkalla pankkiin.
Sun olis vissii kyl pitäny kirjottaa ne tonne vitsit osioon... Tässä osoite: http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=2000000000000006&conference=4500000000000043 Siellä voit kertoa Pikku G:n ihanuudesta niin paljon kuin haluat! Mutta älä tule tänne mesoamaan Pikku G:n saavutuksista tai siis saavutuksettomuudesta.
Ja kyllä sinä juttujesi perusteella olet yhä sinappi-koneiässä. Mutta anna ajan kulua, niin väitän, että jo vuoden päästä naurat Pikku G:lle, kuten minä nauran jätkille jotka kiertävät illalla kaupunkia kevareilla ja mopoilla. Tekin olette säälittäviä. Mutta älkää olko huolissanne; yksi on teitä alempana ja se on PIKKU G!
Ei helvetti kun repesin tän Pikku Millan ansiosta :D
Ja btv. tommoset Pikku Geet vois hoitaa niskalaukauksella
"Pikku G oon täydellinen ja paras räppäri koko maailmas"
Suomessa ei ole yhtäkään aitoa räppäriä ;D Mikään vitun pikku gee nyt varsinkaan ;O
pikku g......se ei ees "sanota" biisejään ite, vittu ezkimo ja muut tekee sille valmiit lyriikat jotka se "räppää" (surkeasti).....myy vaa levyi sillä et o "niin nuori"......HÄVETKÄÄ KAIKKI JOTKA OSTATTE SEN LEVYJÄ!!! SIIS HYI WITTU, HÄVETKÄÄ OIKEESTI!!!!!
Kuka helvetti on pikku g?
No tulipas sieltä tekstiä kovernementti! Mä en tässä todellakaan yritä sua mitenkää pakottaa pitämään pikku g:stä, jokanen saa olla siitä mitä mieltä tahansa!! Sanoin vaan mitä mieltä itse olen kyseisestä räppäristä!!
En tiedäkkään sun saavutuksistas mitään! Mut tuskin ne on kovin mahtavia..meinaan susta ei ole koskaan julkisuudessa mainittu sanallakaan!! Enkä kyllä sen koommin haluakkaan tietää!
Mutta ihan uteliaisuudesta kysyisin että minkä ikäinen olet???
Naura ihan rauhassa mun kaltaisille naisen aluille...ei siinä mitään! Mut älä luule et mäkään palvoisin maata sun jalkojes alla!! *wirn*
Ei tartte palvoa maata jalkojen alla vaan paikkaa jalkojen välissä!
Ahaa...siinä onkin mielettömästi palvomista! ;D
Onko julkisuuteen pääseminen joku saavutus? Menen aamulla lasipalatsin vierelle heilumaan, siten näyn ykkösen aamuteeveessä = saan julkisuutta. Saavutus?
Julkisuuteen pääseminen ei ole mikään saavutus tyttö pieni. Vaan ethän sinä sitä ymmärrä, ikäsi takia.
Sinun palvontaasi en haikaile. Minua ei voisi pissaliisat enempää kiinnostaa.
mä en oikeesti tajuu mitä te siinä näätte.. kertoisko joku?? sä kuulostat pahasti yheltä mun frendiltä..inkalta. jos et siis oo inka..
no en oo inka, mut mun mielestä se on hyvä räppäri siks koska sillä on niin hyvä ääni, ne biisit on niin hyviä ja koska se on niin nuori ja sulonen.
mmm..joo, siis onhan se ihan sulonen. mut siinä kaikki..
nii että kuka on pikku-g...?? missä kerrotaan kaverin ilmaantumisesta?? noh täs on tietoa ja tietoperäsin tälläseltä mulle AIVAN TÄYSIN TUNTEMATTOMALTA sivulta http://www.mcdonalds.fi/mcmuzik/pikkug_biografia.php hakkasin vaan kokeeks ton pikku kapinallisen "räppärin" nimen...
ELI:
Pikku G on 15-vuotias Nurmijärveltä kotoisin oleva ysiluokkalainen. Hiphop vei miehenalun sydämen n. kolme vuotta sitten hänen törmättyään breakdanceen.
Breakdancen hän aloitti lähes välittömästi ja hieman myöhemmin hankintalistalle tulivat levysoittimet dj-harrastusta varten. Pikku G on kirjoitellut runoja jo ala-asteikäisestä lähtien, joten riimittäminen on vähintäänkin verissä.
Pikku G nimi tulee Pikku G:n B-boy ja dj-nimestä Genetic ja luonnollisesti hänen pienestä koostaan.
Ensimmäisen demonauhoituksen Pikku G teki Rockin´Da Northin demokilpailuun Radiomafiaan, jonka hän myös voitti. Kilpailun myötä hän pääsi nauhoittamaan RDN:n kanssa, jota oli jo pitkään ihaillutkin. Pikku G on ollut myös esiintymässä ja breikkaamassa RDN:n mukana.
että siinä teille teinitytöt teidän IIIIHANAN Pikku-Gayn stoori... jos satuitte tietämään mä kuuntelen kunnon räppiä... en mitään "#* !¤ Pikku-Gtä!!!! Ennemmin kuuntelen Nylon Beattia ja kahtatoista monkeytä... hakkaa ton kakaran mennen tullen... hyvvee kesän jatkoo ja ristus rokki soi