Huonekalujen terävät

Meillä olisi pari korkeaa lipastoa mutta kuitenkin niin että kulmat ovat juuri lasten pään korkuudella. Onko kulmiin mitään vinkkejä saada ei niin teräviksi? Olisko joku tarrapitoinen paksukelmu hyvä jos niitä jostain vaan saisi.
1267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän nyt suomessakin hyvänen aika ryhdytä huonekalujen kulmia pehmentämään ja lapsilla pitämään sisälläkin pehmokypärää. Eihän? Mieti nyt vähän. Lapset kyllä oppivat näppärästi, mm. sen, että huonekaluissa on terävät kulmat. Samoin aikuiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulmat kirjoitti:

Meillä olisi pari korkeaa lipastoa mutta kuitenkin niin että kulmat ovat juuri lasten pään korkuudella. Onko kulmiin mitään vinkkejä saada ei niin teräviksi? Olisko joku tarrapitoinen paksukelmu hyvä jos niitä jostain vaan saisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu