golf2-madallus

Ois vaan tämmöinen kysymys, että kannattaako vähän autoja värkännyt ruveta itse vaihtaa kakkos golffin jousituksia? Tarvitaanko muita erikoistyökaluja kuin jousen puristimet? Entä tuleeko samalla vaihtaa myös iskunvaimentimet? Niin ja sitten raha politiikkaan, mistä näitä jousia/iskareita sais mahd. halvalla?(ei nyt mitään ihan paskoja)
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kunnon jousipuristimien kanssa onnistuu helposti. Ainoastaan ruostuneet pultit(mahdollisesti)temppuilee. Jos iskarit alkavat olla ehtoopuolella, vaihda samalla, niin pyöräkulmien säätöä ei tarvitse tehdä kahdesti.

Äänestä
  • noo jos madallat yli 40mm niin sitten vaihdat iskarit,mieluiten vaihda samalla kun vaihdat ne jousetkin. benecarsilta saa sellasia aika halpoja mutta ei ehkä aivan kärkipään alusta sarjoja. ja taitaapi sieltä saada sitten vähän parempiakin iskareita.
    MUTTA voin suositella sulle bogen kaasuiskareita,saa motonet.fi boget on samat muistaakseni ku chach vai miten sen kirjoitetaankaan. mutta kumminki..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anssi kirjoitti:

Ois vaan tämmöinen kysymys, että kannattaako vähän autoja värkännyt ruveta itse vaihtaa kakkos golffin jousituksia? Tarvitaanko muita erikoistyökaluja kuin jousen puristimet? Entä tuleeko samalla vaihtaa myös iskunvaimentimet? Niin ja sitten raha politiikkaan, mistä näitä jousia/iskareita sais mahd. halvalla?(ei nyt mitään ihan paskoja)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu