Ollaan menossa Triton Empire hotelliin puolihoidolla. Millainen ruokapaikka tuossa hotellissa on ja millaista ruokaa siellä tarjoillaan? Ja millainen on aamupala? Tässä samalla kysyisin vielä, että ovatko hotellihuoneet miten viileitä yöaikaan (tarvitaanko lämmintä vaatetta?). Matkan ajankohta on tammikuun loppupuolella. Kiitos jo ennakkoon mahdollisista vastauksista.
Triton Empiren ruoka yms.
ASIAA VAAN
5881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse olen ollut ko. hotellissa vuonna 2005 tammikuun puolessa välissa. Hyvin tarkeni huoneissa yöllä, ravintola on asiallinen, seisovasta pöydästä löytää kyllä aina syötävää ja samoin aamupala on hyvä, tosin Egyptiläinen kahvi ei ole minun mieleen. Ulkona on iltaisin viileää, että kannattaa ottaa pitempi hihaista paitaa päälle kun lähtee illalla ulos. Päivisin tarkenee ulkonakin, lämpötila on siinä 25-30 asteen välillä.
Mikä päivä tammikuuta lähtösi on, itse olen kanssa lähdössä tammikuun lopulla samaan hotelliin, olen ollut aiemminkin ko. hotellissa, ruoka siellä on ihan ok, aamupalalla saa hyvin vatsan täyteen.
22.1. mennään Tritoniin. Mukavaa matkan odotusta sinulle! Ja hyvää matkaa, kun sen aika koittaa. Milloin olet itse menossa?
29.1 ollaan menossa. Hauskaa matkaa teillekkin.
yksi 29.1.08 lähdössä Hurghadaan. Majoitun Empire Inn:iin.