Ollaan menossa Triton Empire hotelliin puolihoidolla. Millainen ruokapaikka tuossa hotellissa on ja millaista ruokaa siellä tarjoillaan? Ja millainen on aamupala? Tässä samalla kysyisin vielä, että ovatko hotellihuoneet miten viileitä yöaikaan (tarvitaanko lämmintä vaatetta?). Matkan ajankohta on tammikuun loppupuolella. Kiitos jo ennakkoon mahdollisista vastauksista.
Triton Empiren ruoka yms.
5
864
Vastaukset
Itse olen ollut ko. hotellissa vuonna 2005 tammikuun puolessa välissa. Hyvin tarkeni huoneissa yöllä, ravintola on asiallinen, seisovasta pöydästä löytää kyllä aina syötävää ja samoin aamupala on hyvä, tosin Egyptiläinen kahvi ei ole minun mieleen. Ulkona on iltaisin viileää, että kannattaa ottaa pitempi hihaista paitaa päälle kun lähtee illalla ulos. Päivisin tarkenee ulkonakin, lämpötila on siinä 25-30 asteen välillä.
- yks vaan
Mikä päivä tammikuuta lähtösi on, itse olen kanssa lähdössä tammikuun lopulla samaan hotelliin, olen ollut aiemminkin ko. hotellissa, ruoka siellä on ihan ok, aamupalalla saa hyvin vatsan täyteen.
- .....
22.1. mennään Tritoniin. Mukavaa matkan odotusta sinulle! Ja hyvää matkaa, kun sen aika koittaa. Milloin olet itse menossa?
- yks vaan
..... kirjoitti:
22.1. mennään Tritoniin. Mukavaa matkan odotusta sinulle! Ja hyvää matkaa, kun sen aika koittaa. Milloin olet itse menossa?
29.1 ollaan menossa. Hauskaa matkaa teillekkin.
- mimmi064
yks vaan kirjoitti:
29.1 ollaan menossa. Hauskaa matkaa teillekkin.
yksi 29.1.08 lähdössä Hurghadaan. Majoitun Empire Inn:iin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1932604Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki402483Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582159- 1082113
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702054Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402040Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la681444- 1321267
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241137- 561001