katu joka ei vie mihinkään.Siis EI MIHINKÄÄN!
Lisäksi:"jalankulku kielletty" merkkejä metsässä.
Kirjaston katolla kaksi laivan savupiipun kaltaista tornia.Sellaisia vinoja joita aikoinaan oli ruotsinlaivalla.(huom.Lohja ei ole satamakaupunki.)
Kaupungintalon edessä 3 pysäköintipaikkaa tukkeena,Lohjan vilkkaimmin liikennöidyn kadun varrella.Nämä vain siksi että jotkut eivät osaa kävellä 30 metrin päässä kaupungintalon pihalta perille.
Lohjalla
hyvä asfaltoitu
1
406
Vastaukset 1
- Janzu
Eli Laurinkadulla on eniten liikennemerkkejä kadun pituuteen nähden. (Valitettavasti en nyt muista paljonko.)
Tämähän oli aikoinaan jopa Karpon ohjelmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487