tehyn puolesta

Pannaan pyörät seis vähäksi aikaa.
Pannaan ministerit käveleen töihin niin niillä on aikaa miettiä lupauksiaan.
Koko suomi seis 20.11.vuorokaudeksi!
8289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

SAIRAANHOITAJIEN TAKIA

Äänestä

olette ihan omillanne.

Äänestä

yleislakko on edullinen kaikille kun on palkkatyössä,

edullisuutta lisää jos on velkaa,

lisää myös jos ei ole pankissa rahaa.

yleislakko vie pankkitalletuksien arvoa, todella paljon.

Äänestä
  • Ala lakkoileen niiden takia. Itsepähän ovat työnsä valinneet. Minä valitsin oman ammattini vain ja ainoastaan sillä perusteella, ettei pidä tuommoisten kanojen kanssa tehdä töitä, ja sattui tuo palkkakin vähän paremmaksi.

    Äänestä

  • nainen minäkin kirjoitti:

    Ala lakkoileen niiden takia. Itsepähän ovat työnsä valinneet. Minä valitsin oman ammattini vain ja ainoastaan sillä perusteella, ettei pidä tuommoisten kanojen kanssa tehdä töitä, ja sattui tuo palkkakin vähän paremmaksi.

    mutta kun on hyvä itse olla, tekisi mieli tehdä muillekin hyvää.

    sanotaanhan laulussa, kun on saanut,
    hän tajuaa myös antaa.

    Äänestä

  • Kyllä meidän tavallisten palkkatyöläisten olisi nyt korkein aika mennä yleislakkoon. Taas tulee lisää työttömiä TeliaSoneran ansiosta. Eihän tästä tulee enää helevettiäkään. Hallitus ei tee mitään.

    Äänestä

Suksi nyt hevon kuuseen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yleislakkoon!! kirjoitti:

Pannaan pyörät seis vähäksi aikaa.
Pannaan ministerit käveleen töihin niin niillä on aikaa miettiä lupauksiaan.
Koko suomi seis 20.11.vuorokaudeksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu