Estetty käynnistysohjelma "SSBkgdUpdate.exe", eli siis mitä??

Enolenörtti

Kone antaa joka käynnistyksen yhteydessä ilmoituksen, että estetty käynnistysohjelma nimeltään SSBkgdUpdate.exe. Mikä tämä on, pitäisikö se suorittaa vai poistaa ja kuinka tämä tapahtuu?
Yritin etsiä apua googlesta mutten tullut entistä viisaammaksi, joten päätin turvautua teidän apuunne.
Käyttiksenä vista home premium.

4

6412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vistasta en tiedä..
      • Enolenörtti

        Voiko tuo olla siis joku haittaohjelmakin?


      • vistasta en tiedä
        Enolenörtti kirjoitti:

        Voiko tuo olla siis joku haittaohjelmakin?

        Eka linkki saattoi hämätä sinua. Aluksi siinä kerrotaan mikä prosessi on kyseessä ja sitten pieni mainos perään. Kyllä tuo pitäis olla ihan laillinen ohjelma, niissä vaan tuppaa olemaan noita kotiinsoitto-ominaisuuksia. Osan voi ohjelman asetuksista laitta pois päältä. Automaattinen päivityksen tarkistus jne.
        Tuo kakkoslinkki vie ohjelman valmistajan sivuille.
        En ole havainnut heidän tuotteidensa joutuneen mihinkään mustaan listaan.


    • porosaari

      Miten saan poistettua tuon mainitun kiusan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      150
      10909
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5210
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2423
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1524
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe