oli karhu noussut koiranohjaajan eteen ja tehnyt valehyökkäyksen mutta mies kertoi, että heittäytyminen maahan ja kuolleeksi esiintyminen pelasti pahemmilta tapahtumilta.
Siinä oli muillekin metsästäjille esimerkkiä kuinka pitää toimia rohkean metsämiehen.
Paikallisessa hirviporukassa
4
839
Vastaukset
- uhrilammas..
Minulta saa lyyjyä aivoihinsa.
- köpö
olen kanssasi aivan samaa mieltä.ei muuta kun reikää nahkaan vaan.hulluhan se on joka aseen kans leikkii kuollutta sitä varten on panokset aseissa.
- varmasti
köpö kirjoitti:
olen kanssasi aivan samaa mieltä.ei muuta kun reikää nahkaan vaan.hulluhan se on joka aseen kans leikkii kuollutta sitä varten on panokset aseissa.
En myöskään jäisi oottaan onko vale vai oikea hyökkäys, on vain yksi henki, yritän sitä säästää.
Liikkumalla luonossa eri syistä, sieltä saapi terveyttä ja mielenvirkeyttä, ase voi olla mukana, ilmanki oon vielä käyny.
- v a r m a
et voi olla minkään eläimen tai ihmisen käyttäytymisestä. Mikä pätee yhteen karhuun ei päde seuraavaan. Ihmiset sun muut elukat ovat jokainen yksilöitä, KOROSTAN YKSILÖITÄ, eikä kahta samanlaista ole.
Eräs mies hääti karhun täysillä huutamalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585455Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1724411En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163822Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k373422- 503401
- 463160
- 102950
- 252597
- 462287
- 392236