Onko kokemusta Tarmo-rakenne Oy:stä? Tekevätkö laatua ja loppuun saakka kuten on sovittu?
Vastaukset 7
- Tähtiasukas
Hei, asumme talvikankaalla heidän tekemässään kohteessa (osa asunnoista vielä rakenteilla) ja ihan OK kokemuksia toistaiseksi. Talojen ulkopuolen arkkitehtuurissa on mielestäni käytetty yksikertaisia ratkaisuja mikä toisaalta tarkoittaa hieman tylsääkin ulkonäköä mutta toisaalta pitkässä juoksussa yksinkertainen tyyli kestää paremmin. Talojen hinnoittelu on talvikankaan kohteessa tehty niin, että perushintaan kuuluva varustelu on aika vaatimaton ja normaalin tason esim. parketit ja paremmat keittiökalusteet saa sitten lisätyönä jolloin hinta nousee muiden vastaavien kohteiden tasolle.
- Hiipu
Yli kaksi vuotta nyt asuttu Tarmo-rakenteen rakentamassa talossa, jääköön paikka kertomatta, etten heti paljastu. Itse rakennuksesta ei ole pahaa sanottavaa, päinvastoin. En olisi uskonut, että heidän hintatasollaan voi oikeasti saada tosi laadukkaan kämpän. Tosin teetimme paljon muutostöitä jo rakennusvaiheessa, mutta sekin oli helppoa ja edullista, koska pystyimme vapaasti itse vaikuttamaan siihen, mitä ja minkä tasoista haluamme. Ja hyvä tuli. Tarmo-rakenteen kanssa oli myös tosi helppo asioida, vaikka emme varmaan asiakkaina helpoimmasta päästä välillä utopistisine suunnitelminemme olleetkaan. Vastaava mestari oli todellinen aarre! Avustivat vieläpä muuton jälkeenkin joidenkin huonekalujen asentamisessa yms.
Kuten toinenkin vastaaja mainitsi, ulkonäöllisesti talo on aika basic. Ja joissakin piharatkaisuissa olisi varmasti paljonkin parantamisen varaa. Silti olemme hyvin tyytyväisiä. - ei niin onnellinen a
Materiaalit vaatimattomia ja ihme kytkysopimuksia toimittajien kanssa, vaihtaminen vaikeaa ja kallista. Lisäksi aikataulua ei saatu pitämään millään luvatuissa. Palvelussa ei juuri kehumista.
- Asukkaat
Me ollaan oltu tyytyväisiä Tarmon toimintaan ja pidämme uudesta kodistamme kovasti. Pieniä mutkia matkassa, kuten varmasti kaikissa kohteissa, mutta niistä on selvitty ihan hyvin. Palveluun olemme olleet tyytyväisiä. Uskaltaisin suositella Tarmoa.
- muuttaja
Reilu puoli vuotta uudessa rivarissa oltu ja ei mitään valittamista, pari pikku kauneusvirhettä korjattiin ilman turhaa venyttelyä.
- sdgsg578
Joukkoteilausta liikeellä....
- Anonyymi00009
Onko Lestat päässeet palstalle??
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t69910Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227803Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67738- 49654
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59558Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533- 46497
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24487- 35479