Kuvanlaatuko parani?

5595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nykyaikaa, nykyaikaa. :)
Tämä ukko arvasi homman ja heitti toosan jokeen jo kesällä

Äänestä

Tampereen kaapeliverkon analoginen kuva pysähtelee muutaman 10 minuutin välein useiden sekuntien ajaksi. Lisäksi kuva pikselöityy usein. Kuvan laatu ei vastaa alintakaan laatutasoa.

Äänestä
  • Ihmetyttää myös, meillä samanlaista pikselimössä silloin tällöin welhon kaapelissa, uusi talo, uudet kaapelit ja silti ongelmia.
    Olen jo pitkään miettinyt, voisiko tällainen ongelma johtua jostain testeistä, esim jonkinlaista uutta kopiosuojaus tekniikkaa kokeillaan, vain villi arvaus?
    Meitsi on jo varautunut lopettamaan koko tv:n katselun jos drm tekniikka tai vastaava toteutuu niinkun pahoin pelkään!
    Sen jälkeen on turha ihmetellä miksi ongelmat lisääntyy.
    Antaa noitten "ammattilaisten" vaan harjoitella koko suomen kukkarolla, tv-lupaa en maksa enää vaikka mitä tapahtuisi:)

    Äänestä

  • Toden totta Tampereen kaapeliverkon kuva on alle arvostelun, mistähän ongelmat johtuvat???

    Äänestä

Kyllä tuosta yli 200e maksaa! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-guru- kirjoitti:

http://www.amigazone.fi/digidigi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu