Undut

Heippa kaikille!Mulla on kaksi undua,tyttö ja poika.Ajattelin silloin aluksi että niistä tulisi pari mutta...tyttönen ei vällääkkään poijasta. Se on äkäinen sitä kohtaan ja poika parka yrittää tehdä kaikkensa "iskeäkseen" pimun itsellensä.Voisikohan joku kertoa minulle miksi näin?He ovat olleet samassa häkissä jo puol vuotta.Sääliksi vähän käy poikaa...Miten jos ottaisin toisen naaraan sinne?Tuleeko vaikeuksia?
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Linnuista en juuri tiedä, mutta kuka on joskus ollut tekemisissä ylipäätään miehen ja naisen välisissä suhteiluissa niin eihän siinä touhussa koskaan mitään tolkkua ole.

Jos tirppaneito kenkkuilee ja keljuilee ja haljuilee niin miten se poikkeaa teinityttösten soidinkäyttäytymisestä keskustan kujilla? Lentolyylihän on ilmiselvästi täysin myyty.

Äänestä
  • Kanarianlinnuillani oli sama ongelma. Herra esiintyi kyllä täydessä komeudessaan ja käytti kaikki keinot maan ja taivaan väliltä... mutta naaras vaan söi ja katsoi vähän vinoon herraa. Tätä kesti vuoden verran. Hommasin toisen naaraan, ei mitään ongelmaa. Uusi naaras kyllä ihastui urokseen ja hautoo tällä hetkellä. Nyt on vanha naaras alkanut sellaiseen leikkiin uroksen kanssa, että uroksen on syötettävä sitä... onkohan siinä jotain perää kun sanotaan, että on linnun aivot...;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pippuri kirjoitti:

Heippa kaikille!Mulla on kaksi undua,tyttö ja poika.Ajattelin silloin aluksi että niistä tulisi pari mutta...tyttönen ei vällääkkään poijasta. Se on äkäinen sitä kohtaan ja poika parka yrittää tehdä kaikkensa "iskeäkseen" pimun itsellensä.Voisikohan joku kertoa minulle miksi näin?He ovat olleet samassa häkissä jo puol vuotta.Sääliksi vähän käy poikaa...Miten jos ottaisin toisen naaraan sinne?Tuleeko vaikeuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu