Rahanvaihto paikkoja

Kertokaapa mistä vaihdoitte, kurssi ja milloin olitte reissussa.

Sais vähä maamerkkejä mistä vaihtas bolivareja.

Se on tullut jo selväksi että parempi kurssi epävirallisissa "pisteissä".

26.11.2007 lähössä reissuun.
Hotelli oli se portofino
21074
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jörgen baari, Playa de Agua.

Äänestä

Oltiin reissussa 02-03/07 Margaritalla. Rahaa vaidettiin Playa del Aquan "lainja-autoaseman" ja torin laidalla olevasta nakkikioskin näköisestä kioskista, jossa myytiin kaikkee krääsää...nimee en muista. Kurssi oli 1 euro = 4400 bolivaria

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SAvo2007 kirjoitti:

Kertokaapa mistä vaihdoitte, kurssi ja milloin olitte reissussa.

Sais vähä maamerkkejä mistä vaihtas bolivareja.

Se on tullut jo selväksi että parempi kurssi epävirallisissa "pisteissä".

26.11.2007 lähössä reissuun.
Hotelli oli se portofino

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu