Liian pitkälle meny nyt...

Tuo että pitää muiden kuullen antaa nimeämis pisteet ja perusteet on aivan liian väärin. Se pilaa talosta mukavan yhteishengen ja varmasti monelle tulee paha olla eikä välit ole enään ennallaan. Aivan törkeätä.
101061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No kyllä nimeämispisteet voi minusta antaa asiallisestikin.
Jos on pakko haukkua ja puhua paskaa selän takana kun nimeää,
niin ihan oikein että tyypin oikea persoona tulee muillekin ilmi.

Kyllä nimeämispisteet voi antaa ihan asiallisesti ilman turhaa
haukkumista. Ajattelisivat mitä suustaan päästävät.

Äänestä
  • Koska seläntakana puhutaan toista!

    Asiat voi sanoa niinkuin ne ovat. Ei tarvita huutoa eikä suuttumista.
    Ikävämpää on se seläntakana puhuminen ja edessä ollaan "ystäviä".... HYI!

    Äänestä

  • Mielestäni juuri noin pitää toimia, sillä yleinen trendi tuntuu olevan se, että toisista sanotaan ja kirjoitetaan mitä sattuu, mutta vastuuseen ei jouduta. Tälläkin palstalla on käyty välillä tiukkaa depattia siitä, mitä toisesta voi kirjoittaa nimimerkin turvin, piilossa. Poliisi tutkii jo esim. Susan Ruususeta kirjoitettuja herjauksia ja porukka odottelee nyt kykit housussa, tuleeko kuulusteluihin kutsu.
    On siis aivan oikein, että välillä putsataan peliä ja sanotaan asiat silmästä silmään eikä mennä oven taakse piiloon puhumaan toisista!
    Nekin penikat,jotka täällä aukoo päätään, pitäs viedä semmosen tuomarin eeen, että itku tulisi, ei ne muuten opi!Jos kukaan ei koskaan opeta, mitä saa tehdä, mikä on väärin niin vallalla on hälläväliä=evvk-asenne ja mikään ei ole mitään.Siispä nimeämiset kasvotusten ja palaute asiallisesti.

    Äänestä

  • Musta ne nimeämiset pitäis tehdä salassa. Vaikka ei pahaa puhutakkaan niin silti. Sillä ylipäätänsä jo se että antaa toiselle pisteen loukkaa. Niin.

    Äänestä

  • ***************************... kirjoitti:

    Musta ne nimeämiset pitäis tehdä salassa. Vaikka ei pahaa puhutakkaan niin silti. Sillä ylipäätänsä jo se että antaa toiselle pisteen loukkaa. Niin.

    vaan aika usein myös maksalaatikkoa! Ei se tapa, jos joskus saa kuulla olevansa aika pösilö! Omaa käytöstään voi korjata parempaan suuntaan ja miettiä, miten käyttäytyy.Elämä on kasvamista!

    Äänestä

että tän jälkeen kuullaan vieläkin kaunistettujampi arvosteluja, koska kukaan ei kehtaa sanoa suoraa mielipidettään.

Äänestä

talossa, kun kukaan ei arvaile eikä pohdiskele mielessään nimeämisiä. Lisäksi jokainen joutuu miettimään, miksi haluaa pudottaa toisen. Kaikenlainen epäily poistuu ja jokainen tietää, mistä toiset eivät pidä toisen käytöskessä.Mahdollisuus tsemppaukseen on nyt tarjolla ja ilmapiiri voi jopa vapautua tai alakaa hitonmoenen rähinä!

Äänestä
  • Toi on hyvä juttu.
    Ei tarvi tällä kertaa miettiä keltä sai ääniä ;)

    Äänestä

Tykkään tästä käänteestä.
Menee todella mielenkiintoiseksi.

Äänestä

Peli on peli,tajuatko?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


-------------------------- kirjoitti:

Tuo että pitää muiden kuullen antaa nimeämis pisteet ja perusteet on aivan liian väärin. Se pilaa talosta mukavan yhteishengen ja varmasti monelle tulee paha olla eikä välit ole enään ennallaan. Aivan törkeätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu