miten saan pois omat kuvani?

hei..miten saan pois omat kuvani?..ku joku ne tänne laittanut?..ilman lupaani...hlö tallinnatar_ käyttää kuviani.
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Teoriassa viesti ylläpidolle, esim. profiilin oikeasta reunasta "ilmoita asiattomasta profiilista" ja kerrot että profiilissa on kuvasi ilman lupaasi. Tähän eniro tuskin kuitenkaan reagoi, ylläpito tuntuu olevan aika välinpitämätön.

Käytännössä teet poliisille tutkintapyynnön jolloin poliisi ottaa yhteyttä eniroon niin eniro voi jopa tehdä jotain asian eteen. Tutkintapyynnön ei tarvitse johtaa sen pidemmälle jos kuva poistuu sen myötä ja luulisin että eniro sen poistaa kiltisti jos tieto asiasta tulee poliisin yhteydenottona.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

hei..miten saan pois omat kuvani?..ku joku ne tänne laittanut?..ilman lupaani...hlö tallinnatar_ käyttää kuviani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu