autofocus ?

mites kun laitoin kamerani huoltoon canon digital ixus i 7 zoom ja raportissa luki että olivat säätäneet autofocus mikä se on ? ja miten se säädettiin voiko sitä itse säätää ?
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilmeisesti automaaqttinen tarkennus oli hieman poskellaan. Olisikohan saanut joskus kipeää. Pudotettu?

Itse et voi autofocus säätöjä muutella. Manuaalista tarkennusta ei taida löytä mistään pokkarista.

Tosin melkein kaikissa voit lukita tarkennuksen painamalla laukaisijaa puoleen väliin kohde kuvan keskellä. Sitten voit sommitella kuvaa tarkennuksen muuttumatta pitämällä laukaisin siinä puoliksi painetussa asennossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


canon omistaja kirjoitti:

mites kun laitoin kamerani huoltoon canon digital ixus i 7 zoom ja raportissa luki että olivat säätäneet autofocus mikä se on ? ja miten se säädettiin voiko sitä itse säätää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu