Onko kellään kokemuksia alppijokerista? Olemme varanneet matkan määrittelemättömällä majoituksella ja nyt haluaisin kuulla muiden kokemuksia moisesta. Kiitos jo etukäteen.
Alppijokeri
2
2436
Vastaukset
- eipä ole
kokemusta kun itse asun täällä alppimaassa. Sanoisin kuitenkin että majotuksella ei ole mitään merkitystä mutta lumettomaan kohteeseen jos joutuu niin kurjaa on. Mutta lumitilannettahan ei voi muutenkaan ennakoida, kun matkan varaa. Yleensä tietysti korkeammalla sijaitsevat ja isot hiihtokeskukset on parempia (kunnon lumetusjärjestelmät, jos vaan kylmä on) kuin pienet ja alempana olevat. Mutta toivotaan hyvää lumitalvea. Ainakin täällä Itävallassa on ennustettu kylmää ja lumista talvea, nyt jo jäätiköillä on kivat lasketteluolot. Pari vuotta sitten esim. alempanakin sijaitsevissa kohteissa oli tosi hyvin lunta, viime vuosi oli taas vähän huonompi..Hyvää matkaa ja turvallisia laskuja, mihin sitten menettekään :-)!
- Soile
Olen ollut kolme kertaa Alpeilla, kaksi kertaa alppijokerilla ja kerran määritelty hotelli. Itävallassa kaikki on ollut hyvää; majoitus ok, ruokailut ja kaikki muukin ok. Ranskaa (Chamonix) ei taas voi kehua. Onneksi se ei ollut ensimmäinen alppimatka, olisi jäänyt viimeiseksi. Taas ollaan menossa Itävaltaan tammikuussa ja Alppijokerilla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3704023Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091453- 941297
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651104Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14927Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58917Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12887- 38880
- 65861
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60859