Britney Spearsin uusi levy on arvosteluiden pohjalta musiikillinen floppi:
10 arvostelua ja arvosanana vasta 62p.
http://www.metacritic.com/music/artists/spearsbritney/blackout
The New York Times kiinnittää huomiota siihen kuinka albumi tuntuu olevan kiireellä tehty:
Britney ei laula kaikkia osuuksia itse:
"On this album, unlike on previous ones, Ms. Spears isn’t credited with doing any of her own backing vocals. Read the fine print, and you’ll discover an impressive cast of helpers--"
Välilehteen, kuvitus ym., ei ole panostettu:
"And those same fans will surely notice that someone seems to have run low on photographs of Ms. Spears. The booklet is padded with pictures of empty chairs (two) and stills from the notably slapdash “Gimme More” video (six)."
http://www.nytimes.com/2007/10/29/arts/music/29spea.html?_r=2&ref=music&oref=slogin&oref=slogin
Britneyllä on ollut kiire... niin... bilettää?
Blackout: floppi?
6
1773
Vastaukset
- ...eikä siinä mitään
Britneyn levyn arvostelukeskiarvo on nyt tipahtanut 61 pisteeseen kahden uuden arvostelun myötä.
- Kiitos, ja näkemiin
Ootko tosissasi? Etkö oikeasti parempaan lynkkaukseen pysty? :D Repeilen tolle sun "floppi" julistukselle.
Britneyn albumi on ollu arvostelumenestynyt. Blackoutia pidetään Britneyn parhaana albumina ja sitähän se myös on. Kriitikoilta on tullut neljää tähteä viidestä, myös todella kovilta arvostelijoilta kuten Rolling Stone-lehdeltä.
Ja mitä myyntii tulee, Britneyn albumin arvioidaan ensimmäisen päivän myynnin perusteella myyvän 330 000-350 000, mikä on todella hyvin ottaen, että promoamista ei ole ollenkaan ollut ja negatiivista julkisuutta päivittäin jo melkein vuoden verran.
Lisäksi levy myynti on neljä vuotta sitten ilmestyneen In The Zone albumin (myi ekalla viikolla yli 600 000) laskenut kymmeniä prosentteja. - ...eikä siinä mitään
Kiitos, ja näkemiin kirjoitti:
Ootko tosissasi? Etkö oikeasti parempaan lynkkaukseen pysty? :D Repeilen tolle sun "floppi" julistukselle.
Britneyn albumi on ollu arvostelumenestynyt. Blackoutia pidetään Britneyn parhaana albumina ja sitähän se myös on. Kriitikoilta on tullut neljää tähteä viidestä, myös todella kovilta arvostelijoilta kuten Rolling Stone-lehdeltä.
Ja mitä myyntii tulee, Britneyn albumin arvioidaan ensimmäisen päivän myynnin perusteella myyvän 330 000-350 000, mikä on todella hyvin ottaen, että promoamista ei ole ollenkaan ollut ja negatiivista julkisuutta päivittäin jo melkein vuoden verran.
Lisäksi levy myynti on neljä vuotta sitten ilmestyneen In The Zone albumin (myi ekalla viikolla yli 600 000) laskenut kymmeniä prosentteja."Britneyn albumi on ollu arvostelumenestynyt."
Voit itse tutustua kaikkiin keskeisiin arvioihin metacriticin sivuilta. Sivusto päivittyy myös koko ajan, kun uudet arviot saadaan laskettua mukaan.
Tällä hetkellä keskiarvo on 61 p. Näin huonoon tulokseen ei päästä arvostelumenestyksellä. =)
"Kriitikoilta on tullut neljää tähteä viidestä, myös todella kovilta arvostelijoilta kuten Rolling Stone-lehdeltä."
Rolling Stone antoi 3 ja puoli tähteä (keskinkertaisuuden rajoilla), mikä tarkoittaa 70 p metacriticin kääntötaulukossa. Kyseinen arvostelu siis sisältyy sen laskuihin. Sivustolta löytyy kyllä linkki arvioon.
"Ja mitä myyntii tulee--"
Niin, myyntimäärähän ei sinänsä takaa ollenkaan sitä, että musiikki olisi laadukasta ja hyvää.
Olen surullinen niiden ihmisten puolesta, joilta Britney nyysii rahat pois tällä tekeleellään, johon ei ole edes kunnolla panostanut. =(
- thebest3
Minun Mielestäni Blackout on Paras Britneyn levy tähän mennessä! 8/10
- Totuutta
On huonoa jos paras levy saa vaa kasin.
- An Imperfect Angel
Blackout on hyvä levy! Kansilehtikin on hieno!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541363
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39946Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14610
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26598Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19570Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543