tuossa

VesaV kirjoitti sen verran muistoja herättävästi,että toivoisimpa muidenkin kirjoittelevan vahoilta ajoilta kun käytiin seiväsmatkoilla j.n.e. itse olin ekaa kertaa v.-75 eli fancon aikaan.
1912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siihen aikaan kova sana.hän asusteli silloin gatrian nimisessä hotllissa,joka on(oli?)bos
que hotellin "yläpuolella"illat istutiin plaza gomilalla tai henryn baarissa.porsasjuhlat oli todellista porsastelua.oli besame muchot manun baarit el paso hotelli y.m.no ajat ovat muuttuneet ja uutta kokemusta haetaan.monille oli espanja kuin uusi vapaus holhousyhteiskunnasta eli ymmärrettävää vaikka ei ehkä hyväksyttävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


don luis.,, kirjoitti:

VesaV kirjoitti sen verran muistoja herättävästi,että toivoisimpa muidenkin kirjoittelevan vahoilta ajoilta kun käytiin seiväsmatkoilla j.n.e. itse olin ekaa kertaa v.-75 eli fancon aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu