RETRO-VAUVAN VAATTEITA

Jep, elikkä mistä saa retro-vauvan vaatteita netistä?
3012253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

www.sisukas.net
www.lastenmetsola.fi

Äänestä

Aika paljon kivaa löytyy myös www.wilmis.com

Äänestä
  • www.pukimo.fi
    tein ihania löytöjä omalle neidilleni

    Äänestä

  • ainokki kirjoitti:

    www.pukimo.fi
    tein ihania löytöjä omalle neidilleni

    skidi.fi

    Äänestä


  • retrofriikki kirjoitti:

    ja täältä http://www.tiituska.com

    Täältä löytyy ihania retrovaatteita ja muutenkin värikkäitä, kivoja lastenvaatteita. Myös käytettyjä vaatteita. www.retrokki.com

    Äänestä

  • M1ndy kirjoitti:

    Täältä löytyy ihania retrovaatteita ja muutenkin värikkäitä, kivoja lastenvaatteita. Myös käytettyjä vaatteita. www.retrokki.com

    Kun haet vaatemerkeillä googlesta, löydät vaikka mitä (Småfolk, Duns sweden, snoffs, Katvig, Ej Sikke Lej, Metsola, Molo, villervalla yms)
    Mutta tässä verkkokaupat, joita olen itse eniten käyttänyt
    www.wilmis.com
    www.punavuorenpeikko.fi
    brittiläinen http://www.barnyardkids.co.uk/

    Polarn. o pyretin valikoima kannattaa käydä tsekkaamassa ihan liikkeessä ja jonkin verran löytyy
    www.lindex.fi - verkkokaupasta ja kaupoista

    Äänestä

www.marakattimarssi.fi Velouria ja joustofroteeta, sekä kierrätyskankaista esim. ihania liivimekkoja ja sisustustuotteita!

Äänestä

hei vaan,
Käy kurkkaamassa sivuilta www.loru.fi. Pieni kotimainen lastenvaatemerkki, joka valmistaa kierrätyskankaista vaatteita 70-110 senttisille

Äänestä


  • retroa kirjoitti:

    www.iikku-kiikku.com

    joka myös valmistaa vaatteita tiritom.com

    Äänestä



  • yksi vielä kirjoitti:

    www.menninkaiset.fi

    Hoppu Design valmistaa kierrätysmatskuista, suurin osa retro-henksitä lasten vaatetta. hoppudesign.com

    Äänestä

Hei vaan, usein kysellään mistä sais ihania värikkäitä aitoja 60-70-80-luvun lasten- ja aikuisten vaatteita ja asusteita. Minulla hyvä varasto koska olen intohimoinen kirppiskiertelijä(ollut) ja kaikenlaista kertynyt vintille. Voit kertoa mitä etsiskelet ja laitan risumummo nimimerkillä myyntiin Huutonettiin. Sähköpostiosoitteeni [email protected]. Ja jos olet menossa esim kokkareille mihin pitää pukeutua vanhaan henkeen, niin voin katsoa asusteet kunhan tiedän kokonumerosi. Terveisin Risumummo

Äänestä

Tilhistyle tekee retrohenkisistä kierrätyskankaista tai asiakkaan omista kankaista lasten liivimekkoja ja liivejä sekä prinsessapukuja/morsiusneidonpukuja. Kannattaa tutustua osoitteessa www.tilhistyle.com :)

Äänestä

www.nettivaate.fi siellä kun vielä rekisteröityy niin saa 10% alennusta kaikista tuotteista, suosittelen!

Äänestä

Klikkasinpas äsken Facebookissa sellaisesta mainoksesta kun www.tenavakulma.com sieltä löytyy retroja mm. Metsolaa. Siinä etusivulla on vielä kuva missä on rekisteröitymisedusta eli saa suoraan alennuksen (minusta se on ainakin hyvä alennus), aika kalliita on aina nuo retrot vaatteet.

Äänestä

Myllymuksuilta http://www.myllymuksut.com/lastenvaatteet-c-9.html

Hyvänlaatuisia ovat olleet, ihanat kuosit ja väritkin säilyneet pesuissa. Tekivät tilauksesta yhdestä haluamastani trikoosta paidan erikseen ilman erillistä korvausta. Loistavaa palvelua!

Äänestä

mittamuoti.fi Täältä löysin kivaa retrohenkistä pallopaitaa itselle ja muksulle :) Voipi tilata sähköpostillakin, tekevät jotain tilauksestakin! suomalaista ennen kaikkea!

Äänestä

Kierrätyskankaisia ja osa myös retrohenkisiä vaatteita löytyy semmoisesta kuin www.pakkaspeikko.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mammi08'' kirjoitti:

Jep, elikkä mistä saa retro-vauvan vaatteita netistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu