Moikka! Tässä jo alustavasti mietimme ystäviemme kanssa kesää 2008 ja lomaa. Onko kellään kokemuksia Mallorcasta? Minne kaupunkiin kannattaa suunnata villin parikymppisen tyttösinkkuporukan?
Bilematka?!
Sinkku
103564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
palma nova/magalluf tienoolle.on kuulemma vauhdikkain alue,vähemmillä saksalaisilla. toinen tienoo on arenal rannan loppupää jossa saksalaishegemonia,suomalais hotelleja vähähkösti.
Palmanova/magalluf. Ja varmasti ei baarit lopu kesken :)
Myös lähteä Mallorcalle ensi vuonna. Ollaan mietitty Alcudia:a. Täynnä kauniita rantoja,ranta on 14km pitkä, hotellit vaikuttaa siisteille ja kivoille, sielä taitaa asukkaita olla n. 7000 turistit..että kai sieltä löytyy menoakin jos tarve?
Onko kellään kokekmuksa Alcudiasta? Tai suositella hotellia, niitä näyttää oelvan aluella niin paljon ettei osaa valita omaansa.
Olemme n. 30.v pariskunta.
teille jo kerran vastata.alcudia on aivan ihana paikka mutta...suosion myötä hinnat on n.15% korkeammat kuin muualla. ranta on monin paikoin kapea ja hotellien kasvava määrä tuo rannat täyteen (ylitäyteen)porukkaa.veteen kyllä mahtuu mutta ei hiekalle.jos silti menette niin esim.sea club on hyvä ja tarjoaa useampine altaineen myös hotellielämä mahdollisuutta
Ollaan poikaporukalla lähös palmanovaan 1.8.2008, ei muutakun sekaan vaan.
palma novaan 1.8.2006 pistetään siellä bileet pystyyn... 6 kaverusta lähdössä.
mihinkä hotelliin ootta majoittumas!
Finmatkojen reissu hotellista ei oo kummempaa tietoo.
Palmassa voi yhdistää sekä biletyksen, että ranta- ja shoppailuloman. Kaupunki herää oikeastaan vasta illalla, kun kuumuus hieman laskee. Kadut täyttyy autoista, ja ihmiset bilettävät aamu seitsemään saakka.
Mulla olis tämmönen vähän OT kysymys eli onko kaikilla klubeilla Magallufissa ikäraja tuo 18, kuten BCM:llä?