asennus

Ostin just lemmikkielämää lisärin. Siinä ohjelehtisessä sanottiin et aikasemmista pelitallennuksista pitää tehdä varmuuskopiot tai jotain..

Nii miten mää teen ne pelitallennukset.? Onko jotain muuta huomioitavaa mitä pitäs tehä..?
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siellä omat tiedostot, EA games, the sims 2 jossain on pelitallennukset kopioit ne vaan johonkin toiseen kansioon ja lataat pelin... sitte vaan löataat pelin tavallisesti. (Mä en kyl koskaan oo tehny varmuuskopioita, se onki sen takii, koska jos soku menee pieleen ne perheet voi poistuu... Mutta ei poistu jos sul on varmuuskopiot...) Ihan vaan selvennykseksi: Ne ei oo pakollisia :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ivy` kirjoitti:

Ostin just lemmikkielämää lisärin. Siinä ohjelehtisessä sanottiin et aikasemmista pelitallennuksista pitää tehdä varmuuskopiot tai jotain..

Nii miten mää teen ne pelitallennukset.? Onko jotain muuta huomioitavaa mitä pitäs tehä..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu