SE EI SUOSTU LAITTAA KOTISIVUJA NETTIIN.. MISSÄ VIKA???
soneran FTP
????
10400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Palomuuri voi estää ftp-yhteyden, jos sitä ei ole confattu oikein. Mutta toisaalta *oneranFTP ei suostunu välillä toimimaan vaikka palomuurin poisti kokonaan käytöstä.
Kannattaa ladata joku ilmainen ftp-softa. Ite kyllästyin *oneran ohjelmaan viikossa ja vaihdoin SmartFTP:hen. Hyvin on toiminut.
ladata niitä tietoja. Mulla on sivut, mutta en saa niitä mihinkään. Soneran kiinteistöliittymä vissiin aivan huono! Sivut on hyvät, mutta kun niitä ei saa nettiin, ei millään konstilla! Olen jo yrittänyt monestakin ftp:stä, taitaa kaikki olla pee_stä.
Mene *onerPlazaan / -Klubiin vai mikä se paikka oli, johon tarvitsee kirjautua sisään. Jos pääset sinne palvelunhallintaan sisään, niin tunnus ja salasana on ok.
Jos ovat, niin sitten ftp-ohjelmaan laitat:
1) osoite / address tms: personal.inet.fi/ (tai mikä se sulla onkaan). Älä laita mitään hakemistonimiä.
2) login / user tms: tunnus, jolla pääsit *oneran palveluihin.
3) password: tunnusta vastaava salasana.
Muutapa ei juuri tarvi ftp:ssä tehdä. Paitsi tietty klikkaat "connect"-nappulaa.
Kiinteistöliittymässä ei ole mitään vikaa. Se vika on sinussa!
tarkottaaks toi sitä etten voi siirtää mun kotisivuj ollenkaan nettiin koska mul on reitittimes palomuuri.
Joo hyvin voi tuollaiseen auttaa. Vähän spesifisempää tietoa.
MUN Netti EI SKULAA!!1111 HOMO HTV!
(piuha irti seinästä)
Kirjoita sinne selaimen osoite riville näin
ftp://(kotisivun nimi)@personal.inet.fi ja paina enteriä
suluissa olevaan laitat sen kotisivusi osoitteen vain se jälki osa.
Kun se kysyy sinulta käyttäjä tunnusta ja salasanaa anna ne ja kirjaudu sisään nyt voit kopioida sivusi sinne omalta koneelta.
silläkään konstilla.. Hö mistähän kiikastaa?
Niin, minkä herjan antoi sulle?
Käyttäjässä.