Henkilökorttiin kuva,,

käykö henkilökorttiin koulukuva vaikkei olekaan mustavalkoinen??tai saako sen jossain teetettyy must.valkoseksi?
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noissa henkilökortti-/passikuvissa ollaan nykyään erittäin tarkkoja. Ei muuta kuin liikkeeseen teettämään ohjeiden mukainen kuva heti, että ei tarvitse sitten uutta hakemusta tehdä, kun kuva ei kelpaakaan. Maksaa monessa liikkeessä 10 euroa ja sillä saat 4 passikuvaa.

Äänestä
  • Tai mee sellaseen valokuvaus koppiin, joita löytyy yleensä esim. juna-asemilta tai poliisilaitoksilta. Laitat 5€ rahareikään ja meet koppiin istumaan. Laite näpsii susta 4 kuvaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjhjs kirjoitti:

käykö henkilökorttiin koulukuva vaikkei olekaan mustavalkoinen??tai saako sen jossain teetettyy must.valkoseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu