Myydään taikatemput pois..

Heräteostoksia..

Enpä tiedä oliko tämä oikea paikka ja kiinnostaako ketään mutta yritän.

Eli myydään seuraavat temput pois.

1.Kuuluisa avaimen taivuttaminen katseella sormenpäällä tai millä sen nyt haluaa suorittaa, mielikuvitus rajana.

2. Cup holder. Pallo ja kaksi kuppia. Voit esim. laittaa pallon kuppiin, laittaa kupin pöydälle ja pallo katoaa sieltä ja löytyykin taskustasi tai voit lyödä pallon kupin pohjasta läpi. Tai taiot tyhjään kuppiin pallon, kadotat sen sieltä ja yhtäkkiä kupissa onkin vaikka peruna. Näillä välineillä rajana on vain mielikuvitus.Kupeissa ei ole reikiä! Voit aina antaa katsojille.
3. Laitat kumiliinan lasin päälle jossa on kaksi kolikkoa. Katsoja valitsee toisen kolikon jonka painat liinan läpi heidän silmien edessä. Välineet voi HETI antaa tutkittavaksi eikä katsojat ymmärrä mitenkään miten temppu tehdään. Hieno temppu koska katsojat voivat katsoa temppua aivan vierestä eivätkä ymmärrä mitään.
4.Pyydät katsojaa valitsemaan jonkun kortin esim. risti kakkonen. Otat pakan taskusta jota alat selaamaan, mutta pakka onkin valkoinen. Kerrot että olet etukäteen taikonut pakasta arvot pois tms. Selaat pakkaa ja näytät pakan kortteja ja näytät, että kortit ovat valkoisia. Sitten laitat pakan pöydälle. Pyydät katsojan siihen ja näytät vielä, että pakka on valkoinen. Sitten asetat pakasta kortin pöydälle ja pyydät katsojaa laittamaan käden sen päälle. Selaat pakkaa joka on edelleen valkoinen ja sanot, että katsojan valitsema kortti on nyt hänen kätensä alla. Kun katsoja kääntää kortin se on hänen valitsema kortti. Eli valkoinen kortti on muuttunut normaaliksi kortiksi. Tällä pakalla temppuja voi tehdä vaikka minkälaisia. Mielikuvitus rajana.
5. Kuuluisa viinilasitemppu. Laitat viiniä lasiin asetat esim. postikortin sen päälle. Käännät lasin jonka jälkeen poistat postikortin. Viini jääkin lasiin, eikä valu. Asetat kortin lasin päälle käännät lasin. Otat kortin pois ja valutat viinin pois lasista.

Jos kiinnostaa laita viestiä

[email protected]

0

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        307
        3015
      2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        61
        2343
      3. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Uskonnot ja uskomukset
        349
        2033
      4. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        119
        1806
      5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

        Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
        Maailman menoa
        126
        1729
      6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        212
        1385
      7. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        66
        1359
      8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        66
        1337
      9. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        68
        1263
      10. Rakas nainen ymmärsin

        Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
        Ikävä
        78
        1233
      Aihe