HANKKIKAA

..vältytte ongelmilta. Jo yli vuosi Toppari käytössä (5100 PVRt HDMI). Sisällä Firmis 2.83
8957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Itelläni Handan DVB-T5000 ja Humax PVR-9200T enkä ikinä vaihtais niitä johonkin ylimainostettuun ja yliarvostettuun Topshittiin!

PS. Meneeks Kjaelruff1:llä vähän huonosti vai miks pitää noin mainostaa Topshittiä?

Äänestä

kysyn, mistä olet saanut tuon HDMI mallin jo yli vuosi sitten, kun yleisesti tuo malli tuli myyntiin vasta tänä vuonna ?

Äänestä

hyvin yksi päivitys tehty ei muuta

Äänestä

Pikkasen epäilyttää että olis toiminut noin kauan ilman mitään vikaa, sanoisinpa jopa valetta:)

Äänestä
  • Minulla Topfieldin boksi ollut muutamaa kuukautta vaille kolme vuotta eikä ole kertaakaan hävittänyt tallenteita. Hämärää, kun ei ole noita _paljon_ mainostettuja vikoja minulla. Pitäisikö kokeilla ottaa vaikka töpseli pois seinästä kesken kahden kanavan tallennuksen, saisinko siten nauttia niistä häviävistä tallenteista kun ei niitä muutoin ole tullut?

    Äänestä

  • missä vika? kirjoitti:

    Minulla Topfieldin boksi ollut muutamaa kuukautta vaille kolme vuotta eikä ole kertaakaan hävittänyt tallenteita. Hämärää, kun ei ole noita _paljon_ mainostettuja vikoja minulla. Pitäisikö kokeilla ottaa vaikka töpseli pois seinästä kesken kahden kanavan tallennuksen, saisinko siten nauttia niistä häviävistä tallenteista kun ei niitä muutoin ole tullut?

    Sähkökatko taitaa juuri olla se suurin syy noihin 0MB tallenteisiin eli sulla on käynyt tuuria, ettei sähkökatkoa ole tullut "sopivaan" aikaan/tai ei ollenkaan.

    Mutta oikeasti, boxi ei saisi sähkökatkosta sotkea koko kovalevyn sisältöä, vai mitä ? Toistaiseksi ei ole muilla boximerkeillä raportoitu tuollaista ongelmaa.

    Sehän on selvää, että meneillään oleva tallennus menee sähkökatkon yhteydessä ketuilleen boxilla kuin boxilla, no joku fiksu boxi (en tiedä onko tuollaista) osaisi varmaan jatkaa tallennusta katkon jälkeenkin, mutta pätkä ohjelmasta puuttuisi kuitenkin.

    Onnea vaan jatkossakin ;)

    Äänestä

Sitä hankkii juuri sitä mitä kaupat suostuvat myymään. Ei siinä asiakkaalla ole valinnanvaraa.

Ehkä jos ostaisi netistä, mutta kuka nyt sellaiseen sortuisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topfield kirjoitti:

..vältytte ongelmilta. Jo yli vuosi Toppari käytössä (5100 PVRt HDMI). Sisällä Firmis 2.83

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu