Smac

Sä joka siinä välillä kiivaassakin Sonera ADSL-keskustelussa annoit vinkin siitä Smac-ohjelmasta jolla saa muutettuu kortin MAC-osoitetta ja sitä myöden myös ip-ossua, kiitti vinkistä. Nyt vaihtuu ip. :)
2111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos.

http://www.sonera.fi/CDA.FI.ArticleFrame/0,1362,articleId=135965&hierarchyId=351,00.html

Sonera muuten sitten tuplasi nopeudet dsl-linjoista. Kyllä nyt olisi nuppi punaisena jos olisin irtisanonut Soneran, ja odottelisin Elisaa.

Äänestä
  • luin ton Sonera-jutun, aika uskomatonta että tollasta voi tapahtuu. Noh, maailma on ihmeitä täynnä. Mutta en aio peruuttaa Elisan tilausta siltikään. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jep kirjoitti:

Sä joka siinä välillä kiivaassakin Sonera ADSL-keskustelussa annoit vinkin siitä Smac-ohjelmasta jolla saa muutettuu kortin MAC-osoitetta ja sitä myöden myös ip-ossua, kiitti vinkistä. Nyt vaihtuu ip. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu