Kadilla tuskin on migreeniä. Epäillysti voi olla että hän syö psyykelääkkeentapaisia lääkkeitä, koska migreenilääkkeitä ei syödä jatkuvasti, mutta psyykelääkkeitä syödään. Migreenilääkkeitä otetaan vain silloin kun pää tulee kipeäksi. Kadin väsymys ja , naurupuuskat ja mielialanvaihtelu kertovat jostakin muusta kuin migreenistä. Migreeniasialla on hyvä peittää muut ongelmat. Toisaalta migreenin katsotaan usein johtuvan henkisistä ongelmista ja useimmiten annetaan psyykelääkkeitä jatkuvasti syötäväksi.
Tuskimpa Kadilla on migreeni
lääkkeet voi olla
10695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
on olemassa.
migreeni on tyypillisesti tehokkaiden ja älykkäiden sekä tunnollisten ihmisten sairaus.
Migreeni ei todellakaan johdu henkisistä ongelmista, joskin esim. stressi ja etenkin sen päättyminen voi kohtauksen laukaista.
Estolääkityksenä voidaan käyttää hyvin pientä annosta mielialalääkettä lääkärin määräämänä.
Siltikin voi tulla migreenikohtaus.
Estolääkitykseen on myös muita lääkevaihtoehtoja.
Sinulle voin sanoa,että migreeni on vakava sairaus, mistä tietämättömien kannattaa olla ilmaisematta ajatuksiaan. Tuollainen ala-astelainen sepustus ja puutteellinen kirjoitustaito saa aikaan vain myötähäpeää, taas yksi teini,joka on niin tyhmä,ettei opi edes kirjoittamaan.
Joo, ei ole Kadilla todennäköisesti migreeniä jos se on tehokkaiden, älykkäiden ja tunnollisten ihmisten sairaus. Tämä tuli nyt selväksi...
Joo, silloin migreeni on absoluuttinen lääketieteellinen mahdottomuus tuolla naisella.
Tyhmyyteen ei ole estolääkitystä,valitettavasti.
Sinun tapaksessasi sellaista tarvittaisiin.
Älä lisäänny.
ettei Kadi ole kunnossa- oli sitten migreeni tai "migreeni". Jotakin on kyllä hänen kohdallaan pielessä. Jouduin laittamaan edellisiltana tv:n kiinni, kun en yksinkertaisesti jaksanut katsoa Kadin tyhjän päiväistä kaljan kittaamista. Veikkaan, että ohjelma paranisi monta pykälää, jos masentunut Kadi heivattaisiin vihdoin ulos ohjelmasta. Hänen masennuksensa tai "migreeninsä" latistaa koko talon ilmapiirin. Ja Kadin kannattajat voi pistää nyt suunsa suppuun! (Terveiset Viroon,,,)
alussa hän olikin tympääntynyt, mutta nyt on päässyt vauhtiin ja on oma eloisa itsensä.
Et näköjään ymmärrä sanaa masennus, kun käytät sitä liittyen Kadiin.
Kadi on iloinen ja hihittelee, sellainenhan just on masentunut ihminen,vai mitä.
Näyttääkin siltä,että Kadista tykkäävät ovat älykkämpiä ihmisiä, koska osaavat arvostaa viihdettäkin.
Miksi tällä palstalla hiukankin erikoisempien talolaisten laatua koko ajan selitetään jollain sairaudella?
Miettikääs vain viime vuotta ja tätä vuotta!
Onko niin vaikea ymmärtää että me ihmiset ollaan erilaisia.
kaikille ei vaan hyväksytä samojen asioiden tekemistä kuin toisille.
Kyllä täällä Kadin kannattajat parjaavat suurella äänellä toisia asukkaita. Mitäs jos se olisikin joku muu joka ryyppää monta päivää putkeen yms. Siitähän alkaisi sellainen hulapaloo että.
En nää mitään herttaista että yksi ryyppää ja hihittelee humalassa. Mitään kunnollista sanottavaa sillä ei ole selvin päin. Mutta jos haluaa tuhota itsensä viinalla niin siitä vaan.
Joo...onhan meitä erilaisia. Jako kolmeen onnistuu, vaikka seuraavasti:
- absolutisteja
- alkoholia hallitusti käyttäviä
- alkoholiongelmallisia
Vaan toinen asia on miten noihin mainittuihin ryhmiin suhtautuu. Itse suhtaudun ainakin aika lailla samoin kahteen ensimmäiseen ryhmään, vaikka vain niistä vain toiseen kuulunkin. Sitävastoin suhtaudun aika erilailla alimmaiseen.
Kompa: missähän se Kadi luuraa?