Mies raskaana???humpuukkia?

daaaaaa..........

mainostettiin nelosella tulee dokkari. Eikö tuo ole pelkkää humpuukkia,eihän miehellä ole kohtua missä lapsi voisi kasvaa saati sitten munasoluja...

jos joku tietää asiasta tarkemmin olisi kiva kuulla,..vai onko kyse jostai kaljamahasta tai muusta sairaudesta että näyttää raskaalta..Häh?

9

2645

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinähän mainoksessa sanottiin. Kyse ei ole raskaudesta vaan parasiittisesta kaksosesta, joka elää ko miehen sisällä.

      http://abclocal.go.com/kgo/story?section=bizarre&id=4488788

      Sinänsä miehen raskaus ei olisi mahdoton. Raskaus ei edellytä kohtua. On tapauksia, jossa naisella kohdunulkoinen raskaus on johtanut elävä syntyneeseen lapseen (keisarinleikkauksella) Tällainen kuitenkin on aina hengenvaarallista, eikä sitä siksi voisi tarkoituksella tehdä.

      • ei se vaan käy

        No kyllä se nyt on mahdotonta miehen tulla raskaaksi. Piste.


    • Telkuntöllääjä

      On aika raflaavasti nimetty ja otsikoitu sikäli jännä dokumentti "sikiö-sikiössä" -tapauksista, harvinainen "kaksoistapaus" jossa toinen kaksosista jää parasiitiksi elämään kehon sisälle (ja ei siis kehity miksikään).

      Vähän ihmetyttää ralaavuus sikäli nimivalinnassa (ja tietysti aihekin on aika erikoinen).

    • huuuuuiiiii

      tuliko se veli sieltä masusta elävänä?

    • MIES ON TOSIAAN RASKAANA!! 3 viikon päästä pitäis syntyy pieni tyttö vauva :D Mene kattomaan kuvia
      googlesta ja iltasanomien sivulta !

      • Aniku

        Jos te tarkoitatte Thomas Beatieta niin ukkohan oli ennen nainen ja säilytti kohtunsa ja saa nyt lapsen, kun hänen oma vaimonsa Nancy ei siihen pysty (kohtu poistettu).


      • Melkein valmis kätilö.
        Aniku kirjoitti:

        Jos te tarkoitatte Thomas Beatieta niin ukkohan oli ennen nainen ja säilytti kohtunsa ja saa nyt lapsen, kun hänen oma vaimonsa Nancy ei siihen pysty (kohtu poistettu).

        Kyllä se nyt niin on, ettei mies voi tulla raskaaksi ilman apua. Lapsi ei selviä kehossa, jollei se ole kohdussa ja se ei selviä kehossa jossa ei ole naisen hormoneja, estrogeeniä ja progesteriiniä esimerkiksi. Naisellakin kohdun ulkoiset raskaudet menevät kesken yleensä hyvin alkuvaiheessa, ensimmäisen kolmanneksen aikana. Tottakai aina poikkeus ahvistaa säännön, eihän lääkäritkään aina kaikkea tiedä ja mikä vaan voi olla mahdollista. Eli mies voi tulla raskaaksi, jos hänellä on kohtu (niinkuin tuossa tapauksessa oli, hänhän oli ennen nainen), joten hänellä erittyy naishormonejakin, jollei käytä estolääkitystä. Kuitenkin hänkään ei ole tullut raskaaksi tavallisella tavalla, vaan hänelle on varmastikin keinohedelmöitetty alkio, joka on laboratoriossa hedelmöitetty miehen vaimon munasolu miehen spermalla. Jos aihe kiinnostaa, tai yleensäkin raskaus, löytyy kirjastosta lukemattomasti kirjallisuutta lisää, ja internetistäkin. Kannattaa vaan valikoida, mitä internetin lähteitä uskoo.


    • Oikea tieto

      Kyseessähän on normaali nainen, joka on tehnyt suku puolen vaihdon kuten monet muutkin, mutta media on ottanut tämän "kohteekseen". Eli hän on normaali nainen joka on syönyt mies hormooneja ja siksi hän näyttää mieheltä. Häneltä ei ole poistettu kohtua, koska hänen vaimonsa ei voi saada enää lapsia. Mielestäni tuo on ihan normaalia eikä siinä ole mitään ihmeelistä.

      • Totuus tästäkin

        Silmäilin vain nopeasti ylemmät kommentit ja näytti niin roskalta ettei enempää tarvinnut lukeakkaan. "Oikea tieto"-nimeltä se totuus tuli. Thomas Beatie ja se toinen Scott -joku- ovat ainoat synnyttäneet "miehet". Molemmat olivat kuitenkin syntyneet NAISIKSI. Sukupuolevaihdosleikkaus mieheksi oli ainakin Beatielle vain puolittainen, joten mikäs siinä. Hormoneilla näytät vähän mieheltä, muutoin olet fyysisesti nainen. Niin yksinkertaista se on.

        Syntyjään miehet eivät voi synnyttää.

        P.S. http://fi.wikipedia.org/wiki/Thomas_Beatie


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      332
      2629
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      176
      1885
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      32
      1684
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1527
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      51
      1036
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      269
      892
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      773
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      645
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      565
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    Aihe