Ajuri ei asennu

ME:n uudelleenasennuksen jälkeen ei näytönohjaimen ajuri suostu asentumaan. On kokeiltu läppärin mukana tulleita sekä valmistajan ohjeen mukaan näytönohjaimen valmistajan ajuria, ME ei suostu käyttämään kumpaakaan, ainoastaan perus-VGA:ta.

Ideoita?
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hm, oletko päivittänyt uusimman BIOS:n koneeseesi? Kävisin lisäksi BIOS:n puolella katsomassa ovatko asetukset varmasti oikein.

Saatko asennusvaiheessa mitään virheilmoituksia?

Äänestä
  • Kyllä, kyllä ja ei. Ja uudelleenasennuskin on tehty...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bits© kirjoitti:

ME:n uudelleenasennuksen jälkeen ei näytönohjaimen ajuri suostu asentumaan. On kokeiltu läppärin mukana tulleita sekä valmistajan ohjeen mukaan näytönohjaimen valmistajan ajuria, ME ei suostu käyttämään kumpaakaan, ainoastaan perus-VGA:ta.

Ideoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu